MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polacy nie wiedzą o tym dodatku! 600 zł bez żadnych kryteriów. Sprawdź jak otrzymać dodatkowe pieniądze 13.07.2024

MS
O tym dodatku finansowych mało kto wie! Tymczasem nie jest go trudno dostać, bo wystarczy odrobina chęci, aby zyskać dodatkowe pieniądze. W naszej galerii znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące dodatku w wysokości 600 zł co miesiąc >>>
O tym dodatku finansowych mało kto wie! Tymczasem nie jest go trudno dostać, bo wystarczy odrobina chęci, aby zyskać dodatkowe pieniądze. W naszej galerii znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące dodatku w wysokości 600 zł co miesiąc >>>archiwum Polska Press
O tym dodatku finansowych mało kto wie! Tymczasem nie jest go trudno dostać, bo wystarczy odrobina chęci, aby zyskać dodatkowe pieniądze. Wyjaśniamy jak zdobyć 600 zł co miesiąc.

600 zł dodatku bez żadnych kryteriów! Zobacz szczegóły

W naszej galerii znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące dodatku w wysokości 600 zł co miesiąc

Zasiłek dla bezrobotnych

Zasiłek dla bezrobotnych jest ważnym świadczeniem społecznym, które ma na celu zapewnienie wsparcia finansowego osobom, które straciły pracę i nie posiadają stałego źródła dochodu. Oferuje on pewne zabezpieczenie dla bezrobotnych, pomagając im przejść przez trudny okres poszukiwania nowego zatrudnienia. Zapewnia podstawowe wsparcie finansowe, które pomaga osobom bezrobotnym w pokryciu codziennych kosztów życia. Może to obejmować zapewnienie środków na żywność, opłacenie rachunków, czynszu, oraz innych podstawowych wydatków.

Zasiłek dla bezrobotnych zazwyczaj wymaga aktywnego poszukiwania pracy jako warunku kontynuacji otrzymywania świadczenia. Bezrobotni muszą regularnie zgłaszać się do urzędu pracy, przedstawiać dokumentację dotyczącą poszukiwań pracy i uczestniczyć w programach szkoleniowych. Wsparcie to motywuje bezrobotnych do aktywnego podejścia do znalezienia nowego zatrudnienia.

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, osoba musi spełniać określone warunki, takie jak utrata pracy niezależna od jej winy, aktywne poszukiwanie pracy, zgłaszanie się do urzędu pracy i zgodność z innymi wymogami ustalonymi przez instytucję zajmującą się przyznawaniem zasiłku.

Państwo wypłaca zasiłek w wysokości 1304,10 zł brutto przez pierwsze trzy miesiące, potem jest 1024,10 zł brutto. Istnieje jednak możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy. Chodzi dokładnie o 600 zł co miesiąc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodatek aktywizacyjny - czym jest?

Osoby, które straciły pracę, mogą starać się o dodatek aktywizacyjny. Jego nazwa w dużej mierze wynika z tego, że takie osoby same prężnie działają, by na rynek pracy powrócić.

Dodatek, o jakim mowa przyznaje w Polsce Urząd Pracy. Aby otrzymać nawet ponad 600 zł nie jest potrzebny ani określony dochód, ani wiek. Na takie świadczenie mogą liczyć osoby, które prace straciły. Niezależnie od tego, czy mają prawo do zasiłku dla bezrobotnych, czy muszą na taki zasiłek czekać.

Dodatek aktywizacyjny dostaniesz nawet po znalezieniu pracy!

Istnieje możliwość, aby dodatek 600 zł otrzymać nawet wtedy, gdy dostaniemy skierowanie do pracy wystawione przez Urząd Pracy. Będzie tak w przypadku, gdy osoba podejmująca pracę świadczy ją w niepełnym wymiarze czasu obowiązującym w zawodzie lub służbie. Co za tym idzie, otrzyma niższe wynagrodzenie od minimalnego. Taki dodatek wówczas wyniesie tyle, co różnica między minimalnym wynagrodzeniem a faktycznym.

Wysokość dodatku za samodzielne znalezienie pracy w głównej mierze jest zależna od wysokości zasiłku dla bezrobotnych w danym roku. W przypadku 2023 r. zasiłek dla bezrobotnych wynosi 1304,10 zł brutto, więc maksymalna kwota dodatku aktywizacyjnego może osiągnąć kwotę 652,10 zł netto.

Kto może nie otrzymać dodatku aktywizacyjnego?

Jest kilka wyjątków, kiedy nie można się starać o dodatek aktywizacyjny:

  • podjęły zatrudnienie u pracodawcy, u którego posiadały stanowisko pracy, lub wykonywały inną pracę zarobkową bezpośrednio przed rejestracją w urzędzie pracy,
  • pzebywają na urlopie bezpłatnym,
  • pracują u pracodawcy zagranicznego,
  • między kolejnymi umowami o pracę występuje przerwa obejmującą dzień roboczy, a w trakcie tej przerwy osoba nie zarejestrowała się w PUP. Wówczas nie jest już zachowana ciągłość zatrudnienia
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński