Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Polacy dostaną od rządu prawie 8000 złotych! Nie musisz składać żadnego wniosku. Sprawdź szczegóły 24.02.2024

MS
Rosnące koszty utrzymania gospodarstw domowych, a także wysokie ceny w sklepach przyczyniają się do trudnej sytuacji wielu Polaków. Nie tylko w kraju, ale i też za granicą. Niektórzy z nich już wkrótce będą mogli liczyć na wsparcie. Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy? Szczegóły na kolejnych slajdach >>>
Rosnące koszty utrzymania gospodarstw domowych, a także wysokie ceny w sklepach przyczyniają się do trudnej sytuacji wielu Polaków. Nie tylko w kraju, ale i też za granicą. Niektórzy z nich już wkrótce będą mogli liczyć na wsparcie. Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy? Szczegóły na kolejnych slajdach >>>archiwum Polska Press
Rosnące koszty utrzymania i rachunki w sklepach powodują ciężką sytuację w wielu gospodarstwach domowych. Z rosnącymi cenami nie zmagamy się tylko w kraju, ale również za granicą. Rosnące rachunki to również problem, jaki spędza sen z powiek Polakom niemieszkającym w kraju. Niektórzy już wkrótce będą mogli liczyć na wsparcie nawet 8000 zł! Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy?

Rządy w całej Europie próbują reagować na wysoką inflację i rosnące ceny w sklepach. Oferowane są dodatki, które mają złagodzić następstwa kryzysu. Nie inaczej jest w Polsce.

8000 zł dla każdego? Szczegóły w galerii

Szalejąca inflacja sprawiła, że ceny paliw, energii, gazu i żywności drastycznie wzrosły. Wielu Polaków będzie mogło skorzystać z dodatku 8000 złotych dla każdego. Szczegóły sprawdź w naszej galerii.

Dodatek osłonowy. Na czym polega?

Dodatek osłonowy to bezzwrotne świadczenie, wypłacane w gotówce. Danina ma zrekompensować Polakom odczuwalny wzrost cen energii, gazu i żywności, jednak trafi jedynie do osób, które spełnią określone warunki. Z pomocy mogą skorzystać jedynie te osoby, których dochody netto nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie zasada złotówka za złotówkę. To oznacza, że dodatek zostanie przyznany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, jednak w tym wypadku kwota zostanie pomniejszona o wysokość przekroczenia.

Waloryzacja 500 plus

Od dawna mówi się, że z powodu inflacji potrzebna jest waloryzacja programu 500 plus. Ostatnio pojawiało się dużo informacji, że przed wyborami rząd dokona zmian w programie i zostanie on podwyższony do 700 zł. Jednak, jak wynikało z Aktualizacji Planu Konwergencji, do końca 2026 roku świadczenie 500 plus miało nie być waloryzowane. Wiele zmieniła jednak konwencja PiS z 14 maja, podczas której prezes ugrupowania, Jarosław Kaczyński zapowiedział wzrost świadczenia do 800 plus.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

8000 zł dla Polaków bez żadnego wniosku

W najbliższym czasie trzydzieści osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, w ramach pierwszego testu bezwarunkowego dochodu podstawowego, otrzyma aż 8300 zł, co równa się około 1600 funtów miesięcznie. Jak informuje na swoich łamach "Rzeczpospolita", świadczenie ma wystarczyć na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych.

Celem tego dochodu jest ochrona ludzi przed skutkami utraty miejsc pracy w związku z postępem sztucznej inteligencji. W ramach testu, 30 mieszkańców miasteczka Jarrow i dzielnicy East Finchley będzie otrzymywać 1600 funtów miesięcznie przez cały okres trwania eksperymentu, bez żadnych dodatkowych warunków. Ciekawe, czy Polacy, których w tamtych rejonach na pewno nie brakuje, również będą mieli szansę skorzystać z tego programu.

W trakcie eksperymentu badacze regularnie przeprowadzą wywiady z uczestnikami, aby ocenić, jak wpływ otrzymywanych pieniędzy zmienił ich życie. Badaniem objęta zostanie również grupa osób, które nie otrzymują tego świadczenia. Dzięki temu wyniki pozwolą na porównanie doświadczeń obu grup. Całe badanie potrwa dwa lata.

Czy w Polsce taki pomysł miałby szansę przebicia? Czy u nas raczej nie ma co liczyć na pozytywne rezultaty takiego badania?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński