MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pojadą ze Szczecina do Gruzji na motorach. 8 tysięcy kilometrów dla weteranów [zdjęcia]

Sebastian Wołosz
Uczestnicy wyprawy chcą zwrócić uwagę na problemy weteranów naszego wojska, rannych w misjach i ich rodzin. W wyprawie weźmie udział sześć osób: trzech panów i trzy panie. Pojadą na trzech motocyklach dwa suzuki V-Storm i jedna honda transalp 700.
Uczestnicy wyprawy chcą zwrócić uwagę na problemy weteranów naszego wojska, rannych w misjach i ich rodzin. W wyprawie weźmie udział sześć osób: trzech panów i trzy panie. Pojadą na trzech motocyklach dwa suzuki V-Storm i jedna honda transalp 700. Sebastian Wołosz
Przed nimi osiem tysięcy kilometrów drogi przez Europę i Azję. Uczestnikom tego przedsięwzięcia przyświeca charytatywny cel: chcą pomóc rodzinie żołnierza, który został ranny w Afganistanie.

Do Gruzji, Na motorach. Dla weteranów

- Mamy kontakt z żołnierzami, pomysł powstał w czasie spotkania z Robertem Kopijem, szefem klubu garnizonowego 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej - mówi Sławomir Szychowski, uczestnik wyprawy z klubu motocyklowego stróżów prawa "Blue Knights". - Jedziemy do Gruzji, ale czy ma to być tylko wyprawa turystyczna? Dlatego chcemy zebrać fundusze na wakacje dla córki ciężko rannego starszego kaprala Łukasza Sroczyńskiego ze Stargardu Szczecińskiego.

Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło w Afganistanie, 22 grudnia ubiegłego roku. W prowincji Ghazni polski patrol został ostrzelany przez rebeliantów. W wymianie ognia rannych zostało trzech żołnierzy, w tym jeden ciężko. Tym najbardziej poszkodowanym był Łukasz Sroczyński.

Uczestnicy wyprawy chcą zwrócić uwagę na problemy weteranów naszego wojska, rannych w misjach i ich rodzin. W wyprawie weźmie udział sześć osób: trzech panów i trzy panie. Pojadą na trzech motocyklach dwa suzuki V-Storm i jedna honda transalp 700.

Wyruszą 24 lipca, ich wyprawa nosi nazwę "Wyprawa dla zwykłych ludzi. Sakartwelo 2013". Sakartwelo to nazwa ojczyzny Gruzinów. Szacują, że podróż potrwa około trzech tygodni.

- Pojedziemy przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię do Turcji, a stamtąd przez Kaukaz do Gruzji - mówi motocyklista. - Gros ludzi tkwi w przekonaniu, że wyjazd w rejon Kaukazu jest obarczony dużym niebezpieczeństwem. Będziemy starali się pokazać, że tak nie jest - przynajmniej w Gruzji.

Dla wyprawowców z kręgów motocyklowych taki wyjazd to fraszka, który zapewne już odbyli. Uczestnicy wyprawy chcą wytyczyć trasę przez Gruzję, którą będzie można bezpiecznie powielić i samemu się tam udać motocyklem lub samochodem.

Uczestnicy wyprawy będą prowadzili relację on- line z podróży, na specjalnym do tego celu stworzonym koncie www.facebook.com/Sakar- twelo2013. Patronat nad wyprawą objęli Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, aktorka, wielbicielka i popularyzatorka Gruzji Katarzyna Pakosińska oraz Klub 12 SDZ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński