Pogoń'04 Szczecin nie dała się mistrzowi Polski

dc
Dobry mecz w wykonaniu Pogoni'04 Szczecin.
Dobry mecz w wykonaniu Pogoni'04 Szczecin. Archiwum
Futsaliści Pogoni'04 Szczecin kontynuują świetny sezon - w Łęczycy nie dali się pokonać aktualnemu mistrzowi kraju, Hurtapowi.

Dramatyczny mecz zakończył się remisem 0:0. Tym samym nasza drużyna nadal pozostaje niepokonana na boiskach rywali (cztery zwycięstwa i dwa remisy).

W pierwszej połowie niespodziewanie to Pogoń'04 była drużyną dominującą. W 10 minucie Łukasz Piasecki zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Hurtapu, zaś 30 sekund później Wołodymir Nudyk trafił w słupek. A następnie Łukasz Żebrowski nie trafił do pustej bramki.

Oczywiście gospodarze też zagrażali bramce Dominika Kubraka. Mieli rzut wolny z siedmiu metrów, ale nasz reprezentacyjny golkiper obronił. Potem zawodnicy z Łęczycy mieli trzy rzuty rożne, z których jednak nic nie wynikło. I zaniepokojony trener mistrza Polski na 3,5 minuty przed końcem pierwszej części gry poprosił o czas. W końcówce Nudyk znalazł się sam na sam z bramkarzem Hurtapu, lecz przegrał pojedynek i piłkarze zeszli na przerwę przy stanie 0:0.

Początek drugiej części spotkania to akcja za akację, ale bramkarze pozostawali głównymi bohaterami meczu. W miarę upływu czasu przewagę osiągnął Hurtap. Stwarzał sytuację, ale albo na przeszkodzie stawał mu słupek lub poprzeczka bramki szczecinianin, albo rewelacyjny tego dnia Kubrak. W końcówce mimo remisu zdesperowani gospodarze wycofali bramkarza, by grać w przewadze. Jednak wynik nie uległ zmianie.

Warty podkreślenia jest fakt, że przeciwko Hurtapowi nasz zespół grał tylko sześcioma zawodnikami w polu (oprócz bramkarza).

W tabeli Pogoń’04 nadal jest piąta.

W najbliższy weekend szczecinianie zmierzą się na wyjeździe z byłym wielokrotnym mistrzem kraju, Clearexem Chorzów.

Hurtap Łęczyca - Pogoń'04 Szczecin 0:0.