Pogoń - Warta 4:3. Portowcy najedli się strachu [relacja, zdjęcia]

(mc)
Marcin Nowak (w wyskoku na pierwszym planie) zdobył czwartą bramkę dla Pogoni w meczu z Wartą. Fot. Marcin Bielecki
Pogoń Szczecin - Warta Poznań 4:3: Portowcy nie bez trudu zainkasowali dziś komplet punktów w starciu z Wartą Poznań u siebie. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie, a w końcówce spotkania byli bliscy odrobienia straty trzech bramek.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań [12 września 2010]

Po wysokiej wygranej z Dolcanem Ząbki (3:0) i cennym remisie w Gliwicach (0:0), wszyscy liczyli na trzy punkty z borykającą się ze sporymi problemami organizacyjnymi Wartą Poznań.

Plan się powiódł, choć po 10 minutach na nielicznie zgromadzonych na trybunach kibiców padł strach, bowiem goście objęli prowadzenie. W pozornie niegroźnej sytuacji piłkę na wolne pole dostał Zbigniew Zakrzewski, minął Radosława Janukiewicza i spokojnie skierował ją do siatki. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Maksymilian Rogalski, a Olgierd Moskalewicz w swoim stylu wpakował piłkę do bramki. Kilka minut później goście zdobyli bramkę, ale do własnej siatki. Po dośrodkowaniu Roberta Kolendowicza Rafał Kosznik z całych sił starał się wybić futbolówkę, jednak jego kiks sprawił, że Pogoń objęła prowadzenie. Tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Bartosz Ława. Rozgrywający gospodarzy otrzymał piłkę od Kolendowicza i z kilkunastu metrów uderzył mocno nie do obrony.

W 51. minucie Ława dostał niezłą piłkę, ale jego strzał nie znalazł drogi do siatki. Na szczęście dwie minuty później piłka po raz czwarty znalazła się w bramce Łukasza Radlińskiego. Rogalski wrzucił piłkę w pole karne, bramkarz Warty wybił futbolówkę przed siebie, jednak czyhał tam już Marcin Nowak, który podwyższył prowadzenie. Kiedy kibice czekali na kolejne bramki portowców, do siatki Janukiewicza trafił Paweł Iwanicki po indywidualnej akcji.

Portowcy oddali gościom inicjatywę, czyhając na kontry. Zemściło się to w 85. minucie, kiedy to Zakrzewski zdobył drugiego gola. Na więcej Warty nie było już stać tego dnia.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 4:3 (3:1)
Bramki: Moskalewicz (16), Kosznik (23-samobójcza), Ława (44), Nowak (53) - Zakrzewski 2 (10, 85), Iwanicki (60).
Pogoń: Janukiewicz - Matuszczyk, Nowak, Dymkowski, Mysiak (41 Hrymowicz) - Prędota, Ława, Zawadzki (65 Pietruszka), Rogalski, Kolendowicz - Moskalewicz (80 Klatt).
Warta: Radliński - Ngamayama, Wichtowski, Jasiński, Kosznik (70 Świergiel), Magdziarz, Wojciechowski (79 Miklosik), Zawadzki, Iwanicki (83 Mazurek), Zakrzewski, Reiss.
Widzów: ok. 4000