Pogoń walczyła w dziesięciu, ale przegrała z Miedziowymi

Wojciech Zydroń zdobył w Lubinie aż 10 bramek.
Wojciech Zydroń zdobył w Lubinie aż 10 bramek. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 25:26.

Pogoń do Lubina pojechała w składzie liczącym 10 nazwisk. Mimo licznych osłabień szczecinianie w pierwszej połowie prowadzili nawet różnicą czterech bramek (11:7 w 18. minucie). Do przerwy utrzymali jedno trafienie przewagi.

W drugiej walka toczyła się bramka za bramkę. W dramatycznej końcówce Pogoń grała z przewagą jednego zawodnika i miała piłkę, ale golkiper Zagłębia zatrzymał dwa rzuty gości. Walczący o miejsce w pierwszej ósemce lubinianie zdobyli cenne dwa punkty.

Na pozostałych parkietach nie brakowało niespodzianek. Największą sprawili szczypiorniści Azotów Puławy, którzy pokonali u siebie Orlen Wisłę Płock. Niespodziewanie dużo problemów ze Stalą Mielec mieli także mistrzowie Polski - Vive Targi Kielce. Do przerwy prowadzili zaledwie jedną bramką,dopiero w końcówce osiągnęli znaczną przewagę. Zaskakująca jest też porażka Chrobrego w Opolu.

Mimo porażki Pogoń utrzymała czwarte miejsce w tabeli, ale ma już tylko dwa oczka przewagi nad Azotami.

Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin 26:25 (13:14)
Zagłębie: Małecki, Kubiszewski, Dudek - Michałów 2, Stankiewicz 4, Gumiński 2, Rosiek 1, Kużdeba 2, Przybylski 4, Szymyślik 1, Wolski, Paluch 2, Bartczak 3, Woźniczka, Starzyński 2, Kulenović 4.
Pogoń: Matkowski,Stojković - Bruna 4, Biały 4, Gierak 2, Jedziniak, Marković 2, Wardziński 3, Zydroń 10, Walczak.