Pogoń w świetle statystyk i ciekawostek

Tomasz Frankowski nie dał szans Radosławowi Janukiewiczowi (na zdjęciu).
Pogoń Szczecin przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1 i nie przełamała fatalnej passy meczów bez zwycięstwa. Oto kilka statystyk po sobotnim meczu:

Liczby są dla Portowców bezlitosne. Pogoń nie wygrała od siedmiu spotkań, przegrała
cztery ostatnie, w nich nie zdobyła też bramki (czyli przez 360 minut). Ostatni raz gola z akcji szczecinianie zdobyli 1 grudnia w meczu z Podbeskidziem. Od tamtej pory do minionej soboty minęło 126 dni oraz 650 minut meczowych. Mecz z Jagiellonią był już jedenastym w tym sezonie, w którym Portowcy nie zdobyli bramki.

Tomasz Frankowski pokonując w 4. minucie Radosława Janukiewicza wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii rozgrywek ekstraklasy. Dorobek popularnego "Franka" to obecnie 168 zdobytych bramek.

Sebastian Rudol jest najmłodszym zawodnikiem, jaki w tym roku wystąpił w barwach Pogoni. 21 lutego skończył dopiero 18 lat. Niemal równo dwa lata starszy od niego jest Łukasz Zwoliński, który jesienią zagrał godzinę, również przeciw Jagiellonii.

Internauci po meczu wyciągnęli na światło dzienne wpis z jednego z forów dyskusyjnych. Mianowicie na nieco ponad 1,5 godziny przez spotkaniem ktoś podał pewny typ "z dobrego źródła", że w meczu zostanie pokazana czerwona kartka i zostanie podyktowany rzut karny. Gdyby ktoś skorzystał z tej podpowiedzi i postawił np. 100 zł na oba zdarzenia, to mógłby wygrać ok. 1300 zł.

Młoda Pogoń także nie znalazła sposobu na pokonanie Jagiellonii. W rozegranym w Szczecinie meczu Młodej Ekstraklasy goście wygrali 2:1. Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Paweł Iskra.