Pogoń Szczecin - Znicz Pruszków 1:0 (zdjęcia, wideo)

Maurycy Brzykcy [email protected]
Po raz kolejny Pogoń Szczecin nie zachwyciła stylem gry kibiców na stadionie przy ul. Twardowskiego. Mimo wszystko wygrała ze Zniczem Pruszków 1:0 w 8. kolejce I ligi.

Pogoń Szczecin - Znicz Pruszków

Największe zmiany były nie w składzie, ale na ławce rezerwowych portowców, bowiem nie było tam Piotra Mandrysza. Szkoleniowiec Pogoni został ukarany przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej odsunięciem od dwóch spotkań za nie przebieranie w słowach podczas meczu z Flotą w Świnoujściu. Jego rolę pełnił asystent Wiktor Mazurek.

Długo portowcy nie byli w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali. Dopiero w 14. minucie zmusili bramkarza do sporego wysiłku. Najpierw w ładnym stylu obronił strzał głową Komana, a za chwilę mocną dobitkę Macieja Mysiaka.

W 41. minucie było 1:0. Ładnie piłkę pod pole karne wyprowadził stoper, Krzysztof Hrymowicz, mijając po drodze dwóch rywali. Dograł w polu karnym do Pietruszki, ten strzelił z półobrotu, ale bramkarz odbił piłkę do boku. Dopadł do niej Moskalewicz i z trudnej sytuacji strzelił pod poprzeczkę.

W drugiej połowie Znicz znów starał się być częściej przy piłce, ale do dogodnych okazji nie dochodził, głównie dzięki Hrymowiczowi, który wygrał niemal 100 procent swoich pojedynków z rywalami. Pogoń mogła podwyższyć na 2:0 dwukrotnie za sprawą Prędoty. Najpierw fatalnie rozegrał akcję 2 na 1 z obrońcą, a później ładnie minął dwóch rywali, znalazł się w polu karnym, ale uderzył kilka metrów nad bramką.