Pogoń Szczecin wygrała w Turcji po dużych emocjach w końcówce

Ricardo Nunes zaliczył dwie asysty w wygranej 2:1.
Ricardo Nunes zaliczył dwie asysty w wygranej 2:1. Pogoń Szczecin Twitter
Pierwszy sobotni sparing Pogoni Szczecin na obozie w Turcji toczył się w sennej atmosferze. Aż do 80. minuty meczu. Portowcy ograli Flamurtari Vlore 2:1.

Trener Kosta Runjaić, tak jak zapowiadał, dał wielu piłkarzom pograć 90 minut. Na wicelidera albańskiej ekstraklasy wystawił mocny ligowy skład. Krócej grał jedynie Adam Frączczak, którego już w 35. minucie zastąpił testowany zawodnik - Słowak L’ubomir Tupta. Frączczak miał jedną świetną okazję, jednak trafił w bramkarza. Z boiska zszedł ze względu na uraz.

Emocje w tym pojedynku zaczęły się 83. minucie, gdy Lasha Dvali najlepiej dwukrotnie nieumiejętnie wybijał piłkę, a na koniec sfaulował rywala w polu karnym i sędzie wskazał na jedenastkę. Łukasz Załuska nie wybronił strzału, ale po chwili znowu był remis.

Daleki rzut wolny świetnie wykonał Ricardo Nunes, a akcję zamknął na raty Kamil Drygas. Po chwili Portowcy wywalczyli kolejny stały fragment gry. Nunes niemal wkręcił piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, ale gola trzeba zapisać chyba Dwalemu, który wpadł do siatki razem z piłką.

O godz. 15.30 w sobotę Pogoń gra z rumuńskim zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej - FV Voluntari.

Pogoń Szczecin - Flamurtari Vlorë 2:1 (0:0)
Bramki: Drygas (85), Dwali (88) - Nildo (83-karny).
Pogoń: Załuska - Râpă, Fojut, Dwali, Nunes - Delew, Hołota, Drygas, Kort (77 Żurawski), Frączczak (35 Tupta; 79 Benedyczak) - Buksa.