Pogoń Szczecin - Wisła Płock 3:3. Niezwykle emocjonujące spotkanie na koniec sezonu [zdjęcia, zapis relacji live]

W ostatnim meczu sezonu 2009/2010 Pogoń Szczecin zremisowała z Wisłą Płock 3:3. Portowcy rozgrywki zakończyli na piątym miejscu w tabeli I ligi.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock

> > > Pogoń Szczecin - Wisła Płock - zapis relacji live na blogu sportowym

Ci, którzy zawitali dziś na stadion przy ul. Twardowskiego, nie żałowali. Co prawda Pogoń Szczecin nie wygrała, ale w pojedynku z Wisłą Płock trzykrotnie przegrywała i za każdym razem zdołała odrabiać straty. Remis 3:3 sprawił, że Wisła spadła do II ligi.

W tym meczu tylko jedna drużyna walczyła o konkretną stawkę. Wisła biła się o utrzymanie w I lidze. By pozostać w rozgrywkach potrzebowała zwycięstwa w Szczecinie i dobrych rezultatów w innych meczach.

Wisła zaczęła niespodziewanie, bowiem już w 4. głową Radosława Janukiewicza pokonał Bartłomiej Sielewski. Na początku spotkania mecz mógł rozczarować, mało składnych akcji, mnóstwo strat i słabiutka gra gospodarzy. Udało im się wyrównać w 19. minucie. Piłkę z rzutu rożnego zacentrował Przemysław Pietruszka, a akcję zamknął skuteczną główką na dalszym słupku Marcin Nowak. Z remisu Pogoń nie cieszyła się długo. Na 2:1 dla przyjezdnych bramkę zdobył Bartosz Wiśniewski. Otrzymał ładne zagranie i głową uprzedził Janukiewicza.

W drugiej połowie portowcy grali lepiej. Okazji mieli mnóstwo. Na 2:2 gola z dwóch metrów zdobył Olgierd Moskalewicz. Piłkę dograł mu partner z ataku, Mikołaj Lebedyński, który najpierw został zblokowany, ale przytomnie odegrał przed samą bramkę. Dziewięć minut później pięknym plasowanym strzałem z 16 metrów prowadzenie Wiśle dał Artur Wyczałkowski. Pogoń grała jednak do końca.

Opłaciło się to w 83. minucie. Piotr Petasz zdecydował się na strzał z ok 30 metrów i trafił prosto w okienko. W ten sposób pomocnik Pogoni otworzył sezon (zdobył gola na 1:0 w meczu z GKS Katowice w Szczecinie), jak i go zamknął. Portowcy ostatecznie skończyli ligę na 5. miejscu, Wisła z niej spadła.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 3:3 (1:2)