Pogoń Szczecin - Vive Tauron Kielce 25:36. Formalności zakończone, czas na walkę o brąz

Sebastian Wołosz
Mistrzowie Polski od początku pewnie wyszli na wysokie prowadzenie i spokojnie dowieźli je do końca, ale tylko trochę "popsuli" święto blisko 4 tys. kibiców na trybunach. Pogoń o brąz zagra z Azotami Puławy, które stoczyły zacięty bój z Orlen Wisłą Płock.

Pierwszy cios Pogoń otrzymała już przed meczem. Wojciech Zydroń w Kielcach mocno przeciążył ścięgno Achillesa. W niedzielny wieczór usiadł na trybunach obok kontuzjowanych wcześniej Michala Bruny, Lecha Kryńskiego i Bartosza Konitza. "Zyga" powinien być jednak gotów do gry w meczach z Azotami o trzecie miejsce.

Choć zaczęło się od 3:3, to kolejne sześć bramek z rzędu zdobyli goście. Pogoń popełniała proste błędy w ataku, kielczanie zbierali łatwe piłki i trafiali po kontrach.
Trener Rafał Biały szybko dokonał zmiany w bramce. Mateusz Kowalski zastąpił Krzysztofa Szczecina, ale na niewiele się to zdało. Mimo kilku udanych interwencji młodego golkipera Portowcy stracili do przerwy aż 20 bramek. Pogoń w dwóch poprzednich meczach w Kielcach radziła sobie dużo lepiej w tym fragmencie spotkania (odpowiednio 11:16 i 14:18).

W drugiej połowie mistrzowie Polski pozwolili gospodarzom na nieco więcej. Pogoń zmniejszyła rozmiary porażki, znów kilka razy w bramce błysnął Kowalski, dwie bramki z kontry zdobył niespełna 17 -letni Krysiak.

Bardzo spotkanie w zespole gości rozegrali lewoskrzydłowy Manuel Strlek i obrotowy Julen Aguinagalde. Choć Chorwat przebywał na boisku tylko pół godziny, to zdobył 8 bramek.

Vive Tauron Kielce o mistrzostwo Polski zagra z Orlen Wisłą Płock. Nafciarze mocno namęczyli się w Puławach. Azoty w trzecim meczu prowadziły do przerwy 15:12, ale ostatecznie przegrały 29:31. Aż 15 bramek dla gospodarzy zdobył Przemysław Krajewski. To zwiastuje trudną przeprawę dla Pogoni w meczach o brąz. Tam również gra się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze w Szczecinie 18 i 19 maja.

Pogoń Szczecin - Vive Tauron Kielce 25:36 (12:20)
Pogoń: Szczecina, Kowalski - Gierak 6, Zaremba 6, Krupa 4, Walczak 4, Krysiak 2, Statkiewicz 2, Grzegorek 1, Jedziniak.
Vive: Sego, Szmal - Aguinagalde 8, Strlek 8, Reichmann 3, Tkaczyk 3, Grabarczyk 2, Jurecki 2, Bielecki 2, Lijewski 2, Buntić 2, Cupić 2, Rosiński 1.