MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogoń Szczecin: transfery, stadion, podsumowanie

Redakcja
Pogoń Szczecin wraca do ekstraklasy.
Pogoń Szczecin wraca do ekstraklasy.
Powoli opadają emocje, które wywołał mecz z Arką w Gdyni. Wracamy do ekstraklasy. Bez nowego stadionu, ale z nadziejami i pytaniem - na ile będziemy w stanie tam zaistnieć? A to zależy od pieniędzy.

Mija piąty dzień od wywalczenia awansu Pogoni do ekstraklasy. To już czwarty raz w ciągu ostatnich 20 lat, kiedy Portowcom udało się wspiąć na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce. Ten ostatni, przypieczętowany w niedzielę wydaje się być szczególny.

Budowana od podstaw drużyna przeszła trudną drogę zaczynając od czwartej ligi, docierając wreszcie do upragnionego miejsca. I chociaż trwało to pięć lat, to etap ten możemy nazwać dopiero początkiem i z uśmiechem na ustach, zapominając o wcześniejszych niemiłych sytuacjach, przejść do kolejnego.

- Realizowanie marzeń - tak określił nowy etap, wiceprezes Pogoni Grzegorz Smolny.

<< CZAS NA NOWĄ ERĘ - czytaj w "Głosie Szczecina" w dzisiejszym wydaniu Głosu - str. 1. >>

TRANSFERY

Zabrzmi to paradoksalnie, ale z obecnym składem Portowcom łatwiej będzie w ekstraklasie niż szczebel niżej. Mimo tego skład zespołu powinien zostać wzmocniony, czego prezesi klubu nie ukrywają.

Wszystko jest oczywiście zależne od środków finansowych. Każdy kolejny transfer do klubu jest związany z koniecznością rozstania się z zawodnikiem dotychczas występującym z gryfem na piersi.

Robert Mandrysz, Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Matuszczyk i Daniel Wólkiewicz, to zawodnicy przed rundą wiosenną przesunięci do rezerw. Ten pierwszy już od jakiegoś czasu trenuje z Górnikiem Zabrze. Dwaj ostatni pod koniec sezonu otrzymali szansę trenowania z pierwszym zespołem, więc ich los nie jest do końca przesądzony, chociaż pozostanie któregoś z nich w drużynie będzie dla nich raczej miłym zaskoczeniem.

<< KTO MOŻE PRZYJŚĆ DO POGONI? Czytaj w "Głosie Szczecina" w dzisiejszym wydaniu Głosu - str. 16. >>

STADION
Nieoficjalna umowa między włodarzami Pogoni a prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem była taka: Wy awansujcie, a ja postawię stadion. Pogoń awansowała, a stadionu nie ma nawet na projektach...

Miasto teraz próbuje ratować twarz, by doprowadzić obiekt do takiego stanu, by klub uzyskał licencję. Pierwsze kroki już zostały wykonane. Ogłoszono przetarg na zainstalowanie monitoringu stałego. Utworzono punkt medyczny. W celu zwiększenia przepustowości kibiców, przed wejściem na stadion zainstalowano kołowrotki. Na dniach ruszy przetarg dotyczący całkowitej wymiany plastikowych krzesełek, co z pewnością przyczyni się do rzadszego prania wierzchniej odzieży przez kibiców.

<< STADION MIEJSKI IM> KRYGIERA - więcej czytaj w "Głosie Szczecina" w dzisiejszym wydaniu Głosu - str. 16. >>

PODSUMOWANIE - sezon 2011/2012
Sezon 2011/2012 udanie rozpoczęty i w upragniony sposób zakończony. Pełen wzlotów i upadków. Marcin Sasal nie godził się z odejściem, a Ryszard Tarasiewicz bez uśmiechu dokończył jego dzieło.

<< Pełne podsumowanie czytaj w "Głosie Szczecina" w dzisiejszym wydaniu Głosu - str. 15. >>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński