Pogoń Szczecin sprawdziła swoje rezerwy [wideo]

Dawid Kort (biały strój) zdobył jedną z bramek w czwartkowym sparingu.
Dawid Kort (biały strój) zdobył jedną z bramek w czwartkowym sparingu. Sebastian Wołosz/archiwum
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin rozegrali sparing z zespołem rezerw. Pewnie wygrali 5:1. W pierwszej drużynie zabrakło kilku graczy regularnie występujących w meczach ligowych, jak np. Radosława Janukiewicza czy Marcina Robaka.

Pojawili się za to zawodnicy, którzy jak dotąd bez powodzenia walczą o miejsce choćby w kadrze meczowej na spotkaniach ekstraklasy. Dwóch zdobyło nawet bramki: Dawid Kort i Kajetan Pogorzelczyk.

Bardzo chcieli się pokazać zwłaszcza gracze trzecioligowych rezerw. Od początku rzucili się z dużym pressingiem na rywali. Przyniosło to efekt w 23. minucie, gdy Patryk Galoch zdobył bramkę po strzale z 25. metrów. Sześć minut później wyrównał Donald Djousse, po podaniu Adama Frączczaka.

Po pierwszej połowie boisko opuściło wielu graczy pierwszego składu i wprowadzona młodzież doprowadziła do zdobycia czterech bramek. W zespole rezerw zmiany następowały co kilka minut, co miało wpływ na grę tej ekipy..

Dwie bramki dla pierwszej drużyny zdobył Moustapha Ouedraogo, kolejne trafienia dorzucili wspomniani Kort i Pogorzelczyk.

W sobotę o godz. 11 trzecioligowe rezerwy Pogoni Szczecin rozegrają na boisku przy ul. Twardowskiego derbowy mecz z Chemikiem Police. W składzie Portowców może pojawić się kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu.

Pogoń Szczecin - Pogoń II Szczecin 5:1 (1:1)

Bramki:Djousse (29), Ouedraogo 2 (54, 80), Kort (62), Pogorzelczyk (71) - Galoch (23).

Pogoń:Kudła (46 Rudnicki) - Frączczak (46 Lisowski), Dąbrowski (46 Rudol), Koj (46 Hernani), Pietruszka (46 Łaźniowski), Wiśniewski (46 Błajewski), Rogalski (46 Moustapha Ouedraogo), Akahoshi (46 Kort), Ława (46 Bartoszewicz), Tchami (46 Pogorzelczyk), Djousse (46 Paczuk).

Pogoń II: Rudnicki - Chouwer, Murawski, Stańczyk, Jałoszyński, Izdebski, Kotłowski, Galoch, Wilk, Peda, Obst. Grali także: Lorbiecki, Żyliński, Lucas, Kosacki, Bednarski, Okuszko, Krzywicki, Bisewski.