0 1 połowa

Śląsk Wrocław

1

1 1 połowa

• Po słabej pierwszej połowie Pogoń odrobiła straty z nawiązką w drugiej części gry. "Portowcy" atakowali coraz mocniej i przyniosło to skutek w postaci dwóch goli dla gospodarzy - w Szczecinie cieszą się z siódmego domowego zwycięstwa z rzędu. "Duma Pomorza" jest w tej chwili na czwartym miejscu w tabeli, Śląsk może skończyć rok nawet w strefie spadkowej. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec! Pogoń wygrywa ze Śląskiem 2:1!

• Źle przyjmuje piłkę Łuczak. Wygląda na to, że Śląsk skończy rok porażką.

• Zamieszanie w polu karnym kończy Załuska, łapiąc piłkę w ręce. Tylko minutę mają jeszcze wrocławianie.

• Śląsk stara się doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybił Kamil Drygas, lecz goście znów ją odzyskali.

• Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Iker Guarrotxena, wchodzi Dawid Błanik.

• Gorąco na boisku po starciu Guarrotxeny z Robakiem. Nie zdecydował się sędzia na pokazanie tutaj żółtych kartek.

• Majewski dośrodkowuje piłkę w pole karne z lewej strony boiska, lecz bez problemu łapie futbolówkę Słowik.

• Daniel Szczepan upomniany żółtą kartką po faulu na Sebastianie Kowalczyku.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Boisko opuszcza Farshad Ahmadzadeh, pojawia się na nim Daniel Łuczak.

• Po strzelonej bramce na 2:1 Pogoń nieco zwolniła tempo. Gospodarze i tak kontrolują jednak mecz, Śląsk nie jest w stanie zrobić zbyt wiele.

• Sebastian Walukiewicz najpierw zanotował stratę, a później przeciął podanie do Robaka i odzyskał futbolówkę.

• 4.212 kibiców przyszło na stadion w Szczecinie. Na razie wszystko wskazuje na to, że zobaczą siódme z rzędu zwycięstwo Pogoni na własnym boisku.

• Odpowiedź Śląska! Indywidualną akcję przeprowadził Damian Gąska, ale piłka po jego strzale przeszła obok słupka.

• Szybka reakcja Pawła Barylskiego. Daniel Szczepan na murawie zamiast Arkadiusza Piecha.

• Ależ minuty Pogoni! Kamil Drygas zagrał na lewą stronę do Radosława Majewskiego, ten uderzył na bramkę i trafił w słupek, lecz Iker Guarrotxena dobił piłkę do pustej bramki i gospodarze już prowadzą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! IKER GUARROTXENA!

• Śląsk całkowicie zamknięty na własnej połowie. Hubert Matynia wywalczył rzut rożny.

• Pogoń wcale nie zamierza poprzestać na wyrównaniu! Uderzenie z dystansu Tomasza Podstawskiego, piłka przelatuje nieznacznie nad poprzeczką!

• Pogoń także może liczyć na swojego kapitana! Po dośrodkowaniu Matyni i wybiciu piłki ta trafiła pod nogi Kowalczyka, wychowanek "Portowców" oddał futbolówkę Kamilowi Drygasowi, a pomocnik huknął nie do obrony i w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!

• Kolejna roszada w Pogoni. Soufian Benyamina już na boisku zamiast Spasa Delewa.

• Pierwsza zmiana w zespole Pogoni. Boisko opuszcza Zvonimir Kozulj, na murawie pojawia się Sebastian Kowalczyk.

• Teraz z pierwszej piłki w polu karnym uderzał Kamil Drygas. Odważnie, lecz wysoko nad bramką.

• Kompletnie nieudany strzał Majewskiego z dystansu. Kibice tę próbę skwitowali solidną porcją gwizdów.

• Nieco przypadkowo, ale w świetnej sytuacji znalazł się Spas Delew! Bułgar po dograniu Drygasa uderzał z pierwszej piłki, lecz od celu było bardzo daleko.

• Odpowiedź Śląska! Marcin Robak dograł z lewej strony w pole karne, lecz Arkadiusz Piech z niewielkiej odległości uderzył niecelnie.

• Coraz goręcej pod bramką Śląska! Niepilnowany na prawej stronie David Stec dograł do Ikera Guarrotxeny, lecz ten trafia w Słowika! Bramkarz interweniował niepewnie, lecz skutecznie.

• Piłkę w polu karnym miał Spas Delew. Bułgar uderzył na bramkę, ale przy okazji zarył nieco w ziemię i strzał był przez to zbyt lekki, aby zagrozić Słowikowi.

• Niepewna interwencja Jakuba Słowika po dośrodkowaniu Matyni. Bramkarz wypuszcza piłkę z rąk, ale nie miało to konsekwencji.

• Robert Pich faulował Davida Steca. Żółta kartka dla piłkarza Śląska.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni, nie zdołał oddać strzału Farshad Ahmadzadeh.

• Mocne uderzenie Zvonimira Kozulja z dystansu, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• Po faulu na Matyni Radosław Majewski uderzał z rzutu wolnego. Prosto w ręce Słowika.

• Spas Delew minął na prawej stronie Wojciecha Gollę, ale dośrodkowanie Bułgara było bardzo słabe.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Nie rozpieszczali nas piłkarze obu drużyn w pierwszej połowie, ale dzięki Marcinowi Robakowi to Śląsk prowadzi w Szczecinie 1:0. Kapitan wrocławian ma patent na byłą drużynę - w Pogoni był królem strzelców, lecz teraz strzelił jej ósmego gola w ośmiu ostatnich meczach przeciwko "Portowcom". Czy gospodarze odpowiedzą w drugiej połowie? Zapraszamy na nią za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Już w doliczonym czasie gry Śląsk wychodzi na prowadzenie! Marcin Robak otrzymał prostopadłe podanie od jednego z partnerów, startował jeszcze z własnej połowy, więc o spalonym nie było mowy i wykorzystał sytuację sam na sam z Załuską!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! MARCIN ROBAK!

• Kozulj także ukarany przez sędziego.

• Starcie Farshada Ahmadzadeha ze Zvonimirem Kozuljem. Żółta kartka dla gracza Śląska...

• Fatalna strata Tomasza Podstawskiego, po podaniu Picha znakomitą okazję miał Arkadiusz Piech, ale uderzył tuż obok bramki!

• Po dośrodkowaniu piłka przeszła po głowie Wojciecha Golli. Był jeszcze jeden korner. ale wybija piłkę Pogoń.

• Dwa uderzenia Marcina Robaka. Pierwsze blokują obrońcy, drugie broni Załuska. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Kontra Pogoni, na spalonym złapany Delew.

• Kąśliwe dośrodkowanie Brozia w pole karne. Nie zdołał dojść do piłki Robak.

• Guarrotxena próbował dograć piłkę w pole karne do Majewskiego. Nieudanie, łapie futbolówkę Słowik.

• Kontuzja Augusto okazała się poważniejsza. Zastępuje go Damian Gąska.

• Dośrodkowanie Brozia z prawej strony zablokowane przez Matynię. Będzie korner dla gości.

• Drygas przewracany w polu karnym. Wcześniej kapitan Pogoni złapany jednak na spalonym.

• Mamy pierwszy celny strzał w tym meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Iker Guarrotxena, piłkę łapie Słowik.

• Uderzenie sprzed pola karnego Roberta Picha. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Trzy strzały Pogoni, dwa uderzenia Śląska. Na razie żadnego celnego...

• Leży na boisku Augusto. Portugalczyk oberwał od jednego ze swoich kolegów z drużyny.

• Traci piłkę Śląsk, traci piłkę Pogoń. Bardzo niedokładnie grają na razie zawodnicy obu drużyn.

• Kozulj zagrał do Majewskiego, ten był jednak na wyraźnym spalonym.

• Groźnie pod bramką Pogoni! Arkadiusz Piech dograł piłkę do Łukasza Brozia, ten został jednak zablokowany.

• Delew przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie "jedenastki". Bułgar leży na boisku.

• Guarrotxena urwał się lewą stroną, lecz jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Będzie pierwszy w tym meczu rzut rożny.

• Broź chciał dograć do Marcina Robaka, ale to podanie było nieco za mocne. Piłka w rękach Załuski.

• Zvonimir Kozulj i Spas Delew faulowani przez rywali. Za przewinienie na Bośniaku żółtą kartkę zarobił Łukasz Broź.

• Sebastian Walukiewicz poradził sobie z Arkadiuszem Piechem. Obrońca Pogoni nie chciał ryzykować i wybił piłkę na aut.

• Spas Delew zszedł z prawego skrzydła do środka boiska. Nie zdołał oddać strzału, podał do Matyni, a ten szybko stracił futbolówkę.

• Długo utrzymywała się Pogoń przy piłce na połowie rywala. Ostatecznie Słowik złapał ją po dośrodkowaniu Huberta Matyni.

• Długie zagranie Jakuba Słowika do Farshada Ahmadzadeha. Wychodzi z bramki Łukasz Załuska i główkuje poza linię boczną.

• Zvonimir Kozulj trafił prosto w mur. Piłkę przejęli piłkarze Śląska i po chwili to goście mieli rzut wolny.

• Kamil Drygas odebrał piłkę Jakubowi Łabojce, a później był faulowany. Będzie rzut wolny dla Pogoni.

• Teraz nieco dłużej utrzymywał się przy piłce Śląsk, wrocławianie wciąż są jednak daleko od bramki rywali.

• Iker Guarrotxena zagrał dobrą piłkę do Zvonimira Kozulja, lecz ten nie opanował futbolówki. Mariusz Pawelec zgrywał do Jakuba Słowika, bramkarz złapał piłkę w ręce, lecz gwizdek sędziego milczy, choć gospodarze domagali się rzutu wolnego pośredniego.

• Pierwszy atak Pogoni. Sprzed pola karnego uderzał Radosław Majewski, ale piłka przeleciała daleko obok słupka.

• Od środka grający na biało Śląsk. Pogoń w granatowo-bordowych trykotach.

• Zaczynamy!

• Losowanie wygrał Kamil Drygas. Kapitan Pogoni wybrał stronę, Śląsk zacznie mecz od środka.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko przy dźwiękach hymnu Pogoni. Zaraz zaczynamy!

• Pogoń może przy wygranej skończyć rok nawet na czwartym miejscu. Jeśli Śląsk przegra, może za to znaleźć się w strefie spadkowej. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył.

• W ostatnim starciu obu zespołów padł remis 0:0. Mecz we Wrocławiu był jednym z najnudniejszych w całym sezonie. Oby dzisiaj było inaczej!

• We Wrocławiu nastroje zgoła odmienne. Śląsk na wygraną czeka od października, przez co spadł na 14. miejsce w ligowej tabeli. W zremisowanym meczu z Koroną zespół po raz pierwszy poprowadził Paweł Barylski, który na chwilę zastąpił Tadeusza Pawłowskiego. Poszukiwania kolejnego szkoleniowca, mającego uratować Ekstraklasę dla Wrocławia, wciąż trwają.

• Kibice Pogoni z pewnością liczą, że podopieczni Kosty Runjaicia na koniec roku zdobędą trzy punkty i podtrzymają znakomitą passę. Bo choć na wyjazdach "Portowcy" przegrywali ostatnio z Piastem Gliwice i Cracovią, to na Twardowskiego wygrali sześć ostatnich ligowych spotkań. Bez punktów ze Szczecina wyjeżdżały w tym czasie między innymi Wisła Kraków, Lech Poznań i Legia Warszawa. Jako ostatnia wygrała tutaj Lechia Gdańsk, jeszcze w sierpniu.

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Damian Gąska, Maciej Pałaszewski, Kamil Dankowski, Daniel Łuczak, Daniel Szczepan, Piotr Samiec-Talar

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Ricardo Nunes, Lasza Dwali, Dawid Błanik, Sebastian Kowalczyk, Soufian Benyamina, Adrian Benedyczak

• U góry zobaczyć możecie już podstawowe składy obu zespołów. U gospodarzy do pierwszego składu wracają David Stec i Zvonimir Kozulj, w Śląsku od początku dwóch napastników - Arkadiusz Piech i Marcin Robak. Okazję na debiut w pierwszym składzie otrzymał Paweł Kucharczyk.

• Czas na ostatnią przed zimową przerwą kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Na początek 20. serii spotkań zapraszamy do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń podejmie Śląsk Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Maciej Pietrasik!