Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław. Wyglądało na pewne zwycięstwo, ale jest remis [zdjęcia]

Sebastian Wołosz
Po pierwszej połowie Pogoń Szczecina prowadziła 2:0. Niestety w drugiej połowie sytuacja na boisku diametralnie się odwróciła. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin zremisowała u siebie 2:2 ze Śląskiem Wrocław. Choć to goście byli faworytem, to Portowcy nie mogą do końca być zadowoleni z wyniku, bowiem prowadzili w meczu już 2:0.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław

Pierwszą bramkę zdobył w 11. minucie Wojciech Golla, który przytomnie znalazł się przed linią bramkową po zgraniu piłki przez Tomasza Chałasa.

Wynik podwyższył tuż przed przerwą Takafumi Akahoshi. Japończyk wykorzystał dobre zagranie Bartosza Ławy i uderzył tuż pod rękoma golkipera gości, Mariana Kelemena.

W drugiej połowie ocknął się Śląsk. Na kwadrans przed końcem efektowną bramkę zdobył były Portowiec, Przemysław Kaźmierczak. Pomocnik Śląska oddał strzał z powietrza w górny róg bramki Radosława Janukiewicza.

Pogoń została zepchnięta do obrony, a ataki wrocławian przyniosły skutek w 87. minucie. Tomasz Hołota celnym uderzeniem uratował remis dla Śląska. Pomocnik gości na boisku pojawił się chwilę wcześniej

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:2 (2:0)

Bramki: Golla (12), Akahoshi (45) - Kaźmierczak (76), Hołota (87).

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski, Bąk, Rogalski, Ława (79 Ouedraogo), Akahoshi, Murayama (90 Andradina), Chałas (57 Pietruszka).

Śląsk: Kelemen - Ostrowski (85 Więzik), Gavish, Kokoszka, Dudu, Sobota, Stevanović (85 Hołota), Kaźmierczak, Mila, Patejuk (46 Plaku), Paixao.

Żółte kartki: Bąk, Frączczak - Kokoszka, Marco Paixao, Gavish.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Piłkarze Pogoni: Czujemy złość, dopisaliśmy już na swoim koncie trzy punkty

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news