Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2. Portowcy odpadli z Fortuna Pucharu Polski. ZDJĘCIA

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2.
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin nie zdobędzie w tym sezonie Fortuna Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału rozgrywek Portowcy przegrali na własnym stadionie 1:2 z Piastem Gliwice.

Trener Pogoni, Kosta Runjaić, nie kombinował zbyt wiele w pierwszej jedenastce. W porównaniu z meczem z Cracovią dokonał dwóch zmian. W Fortuna Pucharze Polski obowiązkowo grać musi dwóch młodzieżowców w wyjściowym składzie. Na Piasta tę rolę pełnili Adrian Benedyczak oraz Kacper Smoliński. Z kolei Kamila Drygasa w jedenastce zastąpił Michał Kucharczyk.

Murawa Pogoni ostatnio nie jest w najlepszym stanie, w a środę dodatkowo była mocno zmrożona. W 13. minucie goście objęli prowadzenie. Michała Żyrę, byłego zawodnika Pogoni, w polu karnym faulował Mariusz Malec. Sędzia po analizie VAR wskazał na jedenastkę. Wykorzystał ją Michał Chrapek. Portowcy od razu chcieli zrewanżować się gościom, ale ich strzały w pierwszej fazie meczu były blokowane lub były niecelne.

Po pół godzinie gry Alexander Gorgon podał do Adriana Benedyczaka, ale jego strzał obronił golkiper gości. Do przerwy Piast prowadził 1:0. Po zmianie stron obraz gry wielce się nie zmienił. Gra toczyła się pod małe dyktando Pogoni, ale goście znowu trafili do siatki. W 68. minucie Dante Stipicę pokonał Mateusz Winciersz.

Po tym trafieniu trener Kosta Runjaić zdecydował się na zmiany. Na boisku zameldowali się Kamil Drygas, Luka Zahovic, Santieri Hostikka czy Mariusz Fornalczyk. Ostatecznie dopiero w doliczonym czasie gry do siatki przyjezdnych z Gliwic trafił Zahovic, zmniejszając rozmiar porażki. Piast Gliwice przechodzi do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski, z kolei Pogoń może się już skupić tylko na rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Szansę na rewanż z Piastem już w sobotę, gdy gliwiczanie zagrają w Szczecinie w lidze.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2 (0:1)

• Bramki: Zahović (90) - Chrapek (14-karny), Winciersz (68).
  • Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata (72 Zahovič) - Kucharczyk, Dąbrowski (72 Drygas), Gorgon (81 Podstawski), Kowalczyk (77 Hostikka), Smoliński - Benedyczak (77 Fornalczyk).
  • Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holúbek - Pyrka (83 Lipski), Jodłowiec (61 Huk), Sokołowski, Chrapek (83 Borkała), Winciersz - Żyro.
  • Żółte kartki: Malec - Holubek, Jodłowiec.