Pogoń Szczecin ograła Lecha Poznań w pierwszym sparingu

Sebastian Kowalczyk strzelił zwycięskiego gola w sparingu z Lechem.
Sebastian Kowalczyk strzelił zwycięskiego gola w sparingu z Lechem. Wiola Ufland
Po kilku dniach obozu przygotowawczego w Opalenicy Pogoń Szczecin rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Rywal najlepszy z krajowego podwórka - Lech Poznań. Portowcy wygrali 1:0 po golu Sebastiana Kowalczyka.

Do wyników meczów sparingowych, zwłaszcza tych inauguracyjnych i dodatkowo granych w nietypowych formułach (tym razem 3x30 minut), większej wagi przywiązywać nie można. Natomiast wygrana z mistrzem Polski, również przygotowującym się do gry w europejskich pucharach, zawsze cieszy. Był to pierwszy, choć nieoficjalny, mecz Pogoni pod batutą nowego trenera, Jensa Gustafssona. Po drugiej stronie także był debiutant - John van der Brom.

Pogoń przystąpiła do meczu w silnym zestawieniu, brakowało właściwie tylko Kamila Grosickiego. W pierwszych minutach to Lech miał więcej z gry, w tym groźną okazję. Mecz rozgrywano w upale, ale nie zabrakło wokół boiska w Opalenicy sporej liczby fanów obu ekip.

Jedyną bramkę meczu strzelił Sebastian Kowalczyk. Pomocnik Pogoni uderzył celnie zza pola karnego.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:1
Bramka: Kowalczyk (29).
Pogoń: Stipica (61 Klebaniuk) - Bartkowski (46 Stolarski), Triantafyllópoulos (61 Szcześniak), Zech (61 Łęgowski), Mata (69 Mruk) - Silva (46 Kucharczyk), Dąbrowski (61 Malec), Drygas (46 Smoliński), Kowalczyk (61 Kostorz), Fornalczyk (39 Wędrychowski; 84 Żurawski) - Zahovič (61 Wawrzynowicz).