Pogoń Szczecin - MTS Kwidzyn 44:21 (21:9)

Agata Cebula.
Agata Cebula. Fot. Archiwum
Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin nie miały żadnych problemów z pokonaniem w 12 kolejce 1 ligi MTS-u Kwidzyn. Podopieczne trenera Bartosza Jurkiewicza pewnie i wysoko pokonały ostatni zespół rozgrywek 44:21.

Pogoń Szczecin - MTS Kwidzyn: Mecz do jednej bramki

Szczecinianki od samego początku narzuciły swój styl gry i błyskawicznie pozbawiły nadziei na korzystny wynik zawodniczki z Kwidzyna. Już po 5 minutach meczu siódemka Pogoni prowadziła 7:0 i stało się jasne, że niespodzianki na parkiecie nie będzie. Pierwszego gola dla MTS-u w 6 minucie z rzutu karnego zdobyła Martyna Podgórska.

Ta sama zawodniczka zdobyła także dla swojego zespołu pierwszą bramkę z gry w 9. minucie, ale wówczas szczecinianki prowadziły 8:3. Nasze panie rozluźnione nieco wysokim prowadzeniem miały w pierwszej odsłonie pięciominutowy moment przestoju gdzie nie potrafiły zdobyć gola, ale po uwagach swojego szkoleniowca, Bartosza Jurkiewicza, szybko przypomniały sobie jak zdobywa się gole. Do przerwy Pogoń prowadziła 21:9.

W drugiej połowie nadal dominowały nasze szczypiornistki, które często zdobywały bramki po efektownych kontrach w których brylowały Aleksandra Kicińska i Urszula Stefanowicz. Ostatecznie piłkarki ręczne Pogoni Szczecin pokonały MTS Kwidzyn 44:21 i zdobyły dwa kolejne punkty na drodze do Superligi.

Pogoń Szczecin: Adamska, Hoffman - Stefanowicz 8, Gryglicka 4, Dyszewska 4, Cebula 2, Kucharska 6, Huczko 5, Piontke 3, Kowalewska, Kicińska 8, Słowik 4, Andrzejewska