Pogoń Szczecin - MKS Kluczbork 1:0 (0:0). Zwycięstwo na inaugurację!

Łukasz Zieliński
Na nie lada emocje narazili dziś swoich kibiców piłkarze szczecińskiej Pogoni. Po świetnym meczu pokonali rywali 1:0. Decydująca bramka padła dopiero w '81 minucie, a jej strzelec... kilka minut później ujrzał czerwoną kartkę!

Pogoń przeważała przez całe spotkanie, ale nie potrafiła udokumentować przewagi bramką. W '26 minucie Ropiejko idealnie wrzucił piłkę w pole karne, wprost na głowę Komana, który jednak trafił w poprzeczkę.

W '49 minucie sędzia nie podyktował ewidentnego karnego dla portowców. Jeden z zawodników gości zagrał ręką w polu karnym, arbiter jednak nie zareagował.

W '81 minucie 7,5 tys. widzów zgromadzonych na szczecińskim stadionie oszalało ze szczęścia. Ropiejko dostał prostopadłe podanie w pole karne, przytomnie obrócił się z piłką i strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości.

Dwie minuty później ten sam zawodnik dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo osłabienia, Pogoń dalej atakowała. Goście starali się jednak dotrwać do końca spotkania i ostatecznie mecz skończył się skromnym zwycięstwem portowej jedenastki. Zasłużone 1:0 dla Pogoni i nasza drużyna awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Pogoń Szczecin - MKS Kluczbork 1:0 (0:0)
Bramka: Ropiejko (81)
Czerwona kartka: Ropiejko (83)