Pogoń Szczecin lepsza od lidera. Rezerwy awansowały

(mc)
Pogoń Szczecin okazała się lepsza od Masovii Maszewo.
Pogoń Szczecin okazała się lepsza od Masovii Maszewo. Fot. Marcin Bielecki
Dziś odbyła się ostatnia kolejka zmagań w klasie okręgowej. W meczu na szczycie druga w tabeli Pogoń II Szczecin podejmowała lidera i zespół, który już awansował, czyli Masovię Maszewo. Ostatecznie skończyło się na zwycięstwie gospodarzy 3:0 i rezerwy portowców również mogły się cieszyć z promocji do klasy wyżej.

Rezerwy portowców awans wywalczyły już w środę, jednak później od wyniku jednego ze swoich spotkań odwołał się trzeci w tabeli Jeziorak Załom. Aby mieć pewność promocji klasę wyżej, Pogoń musiała dziś wygrać.

Pogoń miała w meczu sporą przewagę, jednak goście z Maszewa odgryzali się ciekawymi atakami. Po jednym z nich trafili w poprzeczkę. Do przerwy portowcy prowadzili po bramce Krzysztofa Guzdaja. W drugiej połowie kolejne trafienie w okręgówce dołożył Maciej Ropiejko, a przyjezdnych dobił Michael Wołyński, któremu wcześniej sędzia w dziwnych okolicznościach nie uznał bramki.

Ciekawostką meczu jest fakt, że 63 minuty rozegrał z Masovią Dariusz Adamczuk, który już dawno piłkarskie buty zawiesił na kołku. - Trzeba przyznać, że Darek w roli stopera radził sobie całkiem nieźle - powiedział rzecznik Pogoni, Przemysław Kłosiński. - Najważniejsze, że awansowaliśmy i żadne odwołania już tu nic nie pomogą.