Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)

Piłkarze Pogoni zremisowali dziś z grającą w ekstraklasie Lechią Gdańsk 1:1 (0:1). Bramkę dla portowców strzelił Piotr Petasz. Szczecinianie mogli nawet wygrać, ale Mikołaj Lebedyński po ładnym strzale głową skierował piłkę w poprzeczkę.

Spotkanie rozgrywane było we Wronkach. Portowcy włożyli w ten mecz wiele serca - i to było widać na boisku. Dla grającej w ekstraklasie Lechii Gdańsk byli równorzędnym przeciwnikiem. Gola pierwsi zdobyli piłkarze z Gdańska. W 21 minucie piłkę do bramki Pogoni skierował Krzysztof Bąk.

Po przerwie wyrównał Piotr Petasz, który wykorzystał rzut wolny z około 22 metrów. Wynik mógł podwyższyć Mikołaj Lebedyński, ale piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. Swoją szansę mieli także rywale: Marcin Kaczmarek trafił w słupek.

Bramki: Bąk (21) - Petasz (49)
Pogoń: Janukiewicz ( 46-Pyskaty), Nowak, Mysiak, Hrymowicz ( 46 Wróbel), Woźniak ( 46-Petrik), Rogalski ( 46-Petasz), Parzy ( 46-Prędota), Koman ( 70-Kazadi), Pietruszka (zm] 65-Wólkiewicz), Moskalewicz, Dziuba ( 56-Lebedyński).