Pogoń Szczecin - Hapoel 2:2. Młodzież nie utrzymała prowadzenia

Wiola Ufland
Pogoń Szczecin zremisowała 2:2 z Hapoelem Beer Szewa w ostatnim swoim sparingu w Gniewinie mimo prowadzenia 2:0.

Styl gry Pogoni musi imponować, a przynajmniej podobać się. Trener Kosta Runjaić stara się zaszczepić w DNA zespołu próby dominacji nad każdym rywalem i w każdym spotkaniu. Oczywiście nie zawsze się to udaje, ale bywają całkiem spore fragmenty spotkań, kiedy rzeczywiście widać chęć kontroli Portowców nad wydarzeniami na boisku oraz pomysł na rozprowadzenie akcji. Przykładem chociażby sparing z Olympiakosem Pireus czy wczorajsza gra kontrolna z Hapoelem.

W pierwszym składzie Portowców w obronie oraz w bramce trzy nowe nabytki. Od 1. minuty grał najnowszy transfer Pogoni Igor Łasicki. Obrońca od środy może pochwalić się kontraktem na trzy lata. Portowy klub musiał wykupić Łasickiego z Napoli, ale tam Polak kariery nie zrobił. Przez ostatnie dwa lata grał na wypożyczeniu dla Wisły Płock, a wcześniej w niższych ligach we Włoszech.

Pogoń objęła prowadzenie w sparingu z Hapoelem w 21. minucie. Chwilę wcześniej świetne podanie w tempo dostał Iker Guarrotxena. Bask jest w świetnej formie w okresie przygotowawczym i potwiedził to w środę. Wszedł przed obrońców i dał się sfaulować. Rzut karny na gola zamienił Kamil Drygas, myląc bramkarza i posyłają piłkę w przeciwny róg do tego, który wybrał golkiper.

Drugi gol padł po zmianie stron i także usyskał go skrzydłowy. Santeri Hostikka zmienił Guarrotexenę w przerwie a w 51. minucie precyzyjnie zmieścił piłkę w rogu bramki Hapoelu. Na kwadrans przed końcem, kiedy bardzo młodym zespołem Pogoni dowodził Adam Frączczak Portowcy stracili dwa gole. Małego pecha ma Jakub Bursztyn, gdy pojawia się w bramce Pogoni w sparingach, niemal zawsze przepuszcza gola. Bramkarz miał sporo pracy i niestety przepuścił także bramkę dającą remis rywalom.

Pogoń Szczecin - Hapoel Beer Szewa 2:2 (1:0)
Bramki dla Pogoni: Drygas (21), Hostikka (51).
Pogoń: Stipica (60 Bursztyn) - Stec (60 Benedy-czak), Łasicki (60 Manias), Zech (46 Bartkowski), Nunes (46 Matynia) - Kowalczyk (60 Frączczak), Podstawski (60 Pawłowski), Drygas (60 Smoliński), Listkowski (54 Kozłowski), Guarrotxena (46 Hostikka), Buksa (46 Benyamina).