Pogoń Szczecin gromi w jubileuszu Iny Goleniów

Redakcja
Wladimer Dwaliszwili zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Pogoni Szczecin.
Wladimer Dwaliszwili zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Pogoni Szczecin. Wiola Ufland/pogonszczecin.pl
Portowcy w obecności ponad tysiąca widzów pokonali 6:1 Inę Goleniów, która świętuje odchody 70 lat istnienia.

- Zawsze w takich przypadkach chodzi o wybieganie kilometrów, strzelanie bramek i wypełnianie pewnych założeń z ławki trenerskiej. Wszystko udało się wypełnić. Może oprócz jednej rzeczy. Mieliśmy nie stracić gola, a to nam się nie udało - podsumował Mateusz Matras, pomocnik Pogoni.

Trener Czesław Michniewicz wypróbował Karola Danielaka na prawej obronie i Jakuba Piotrowskiego w drugiej linii. Cały mecz w ataku rozegrali razem Łukasz Zwoliński i Wladimer Dwaliszwili. Wszyscy czterej zdobyli po bramce, dwie kolejne dorzucił Patryk Małecki.

W szczecińskim zespole zagrali w drugiej połowie młodzi: Adrian Henger, Szymon Waleński, Marcin Listowski i Sebastian Kowalczyk.

Najbliższy ligowy mecz Portowcy rozegrają w niedzielę 13 września u siebie z Piastem Gliwice. Ina zagra we wtorek na wyjeździe z Osadnikiem Myślibórz.

Ina Goleniów - Pogoń Szczecin 1:6 (0:4)
Bramki:Winogrodzki (86) - Zwoliński (8), Małecki 2 (18, 40), Piotrowski (27), Dwaliszwili (58), Danielak (80).
Ina: I połowa: Krawczyk - Szymfeld, Trosko, Makarewicz, F. Borek, Banachewicz, Hanuszkiewicz, W. Borek, Lubośny, Jarząbek, Jakubowski. II połowa: Sobolewski - Łukasiak, Winogrodzki, Stuba, Kosior, Antczak, Mojsiewicz, Żurowski, W. Borek, Listkiewicz, Pędziwiatr. Grali także: Krystian Krzak, Patryk Kominek, Filip Kominek.
Pogoń: Kudła (46 Henger) - Danielak, Czerwiński, S. Murawski, Lewandowski (63 Waleński), Przybecki (63 Listkowski), Matras (63 Kowalczyk), J. Piotrowski (46 Murayama), Dwaliszwili, Małecki, Zwoliński.