Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 0:2. Ekstraklasa poza zasięgiem [wideo, zdjęcia, zapis relacji live]

Krzysztof Dziedzic [email protected]
Pogoń Szczecin przegrała spotkanie z Górnikiem Zabrze na własnym boisku i tym samym praktycznie pożegnała się z marzeniami o Ekstraklasie.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze [12 maja 2010]

Zobacz zapis relacji live z meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

To chyba oznacza, że marzenia o awansie do ekstraklasy portowcy muszą odłożyć do następnego sezonu.

W 19 minucie strzelał zza pola karnego Rogalski, ale trzy metry obok słupka. W 22 minucie na 19. metrze od bramki Górnika piłkę przyjął i uderzył z półwoleja Mysiak, lecz metr nad poprzeczką.

- Mam nadzieję, że przyjdzie taka minuta, że rozmontujemy ich obronę - mówił w przerwie ofensywny pomocnik Pogoni, Marcin Bojarski.

I przyszła. Na lewej stronie boiska Petasz wykorzystał błąd jednego z rywali i dośrodkował w pole karne rywali. Na głowę nie pilnowanego Bojarskiego, który posłał piłkę do siatki. Kibice radośnie zerwali się z miejsc, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 52 minucie znów fani się zerwali, bo piłka po strzale Pietruszki zza pola karnego i po rykoszecie zmyliła bramkarza Górnika, lecz minęła bramkę. Piłkarze Pogoni złapali się za głowy.

W 67 minucie przyszło nieszczęście. Najpierw Szczot postraszył portowców, ale skończyło się rzutem rożnym. Niestety, po dośrodkowaniu Magiery, głową strzelił Świątek. Nie do obrony - piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 74 minucie po akcji Bonina Pogoń strzałem z 10 metrów dobił Przybylski.

Pogoń odpowiedziała tylko trafieniem w słupek Zawadzkiego w 78 minucie.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 0:2 (0:0)

Bramki: Świątek (67), Przybylski (74)

Pogoń: Janukiewicz - Nowak, Jarun, Hrymowicz, Mysiak - Rogalski, Mandrysz (61 Lebedyński), Pietruszka, Petasz (80 Wólkiewicz), Bojarski (72 Zawadzki) - Moskalewicz.

Górnik: Nowak - Danch, Banaś, Pazdan, Magiera - Bonin, Strąk, Przybylski, Szczot - Zahorski, Świątek (77 Cebula).