Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)

mc
Pogoń Szczecin po dobrej grze pokonała gości ze Świnoujścia 1:0. Jedyną bramkę meczu strzelił Olgierd Moskalewicz.
Pogon - FlotaMecz towarzyski Pogon Szczecin - Flota Świnoujście.

Pogoń - Flota

Mecz mógł się podobać. Nie przypominał zwykłego sparingu, a raczej spotkanie o punkty. Oba zespoły za wszelką cenę chciały odnieść prestiżowe zwycięstwo.

Pogoń grała naprawdę dobrą piłkę, w pierwszej połowie portowcy mieli kilka okazji na zdobycie gola. Udało się tylko raz, w 33 minucie, kiedy Olgierd Moskalewicz wykończył znakomite podanie Petasza.

Wcześniej swoje szanse mieli testowany na prawej pomocy Mateusz Witomski (trafił w bramkarza w sytuacji sam na sam) oraz Piotr Prędota (po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki). Trzecią sytuację miał Olgierd Moskalewicz. W widowiskowy sposób minął obrońcę, ale później za mocno podciął piłkę i w efekcie przelobował i bramkarza, i bramkę...

W drugiej połowie Pogoń cofnęła się do obrony a tempo meczu spadło. Z boiska zeszli najlepsi zawodnicy, m.in. Tomasz Parzy i Olgierd Moskalewicz. Flota miała dwie wyśmienite okazje, ale jej zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać.

Gra Pogoni, zwłaszcza w pierwszej połowie, mogła się podobać. Testowani zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Jest to więc dobry prognostyk przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.