Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0. Portowcy utrzymali pozycję lidera ekstraklasy. ZDJĘCIA

Kacper Smoliński sprawił sobie świetny prezent na 20. urodziny.
Kacper Smoliński sprawił sobie świetny prezent na 20. urodziny. Wiola Ufland
Pogoń Szczecin wygrała swój drugi mecz w 2021 roku. Portowcy pokonali 1:0 Cracovię po golu Kacpra Smolińskiego, który w niedzielę obchodzić będzie 20. urodziny. To kolejny młodzieżowiec, który swoim trafieniem zapewnił Pogoni komplet oczek. Portowcy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i wygrali szósty mecz z rzędu.

Tym razem na szpicy w składzie Portowców zagrał Luka Zahovic, Adrian Benedyczak usiadł na ławce rezerwowych. Miejsce młodzieżowca wypełniał w jedenastce Kacper Smoliński.

Pogoń w pierwszej połowie grała, jak na faworyta przystało. Może nie dominowała w pełni nad rywalami z Krakowa, ale wystarczyło to na stworzenie kilku dobrych sytuacji. Niezłe okazje mieli Sebastian Kowalczyk (kilka nieudanych strzałów), Mariusz Malec (poprzeczka) czy Luka Zahovic (strzał w bramkarza).

Jednak dopiero w samej końcówce pierwszej połowy gospodarze otworzyli listę strzelców. Piłkę z kontratakiem wyprowadził Kowalczyk i dograł do Alexandra Gorgona. Ten od razu wrzucił ją w kierunku dalszego słupka, a akcję zamknął Smoliński. Młodzieżowiec uderzył głową nie do obrony. Ostatnie dziewięć goli dla Pogoni strzeliło dziewięciu różnych zawodników.

- To pokazuje, że u nas w drużynie każdy jest groźny i każdy może strzelić gola - mówił w przerwie Mariusz Malec, obrońca Pogoni, która kolejny mecz zagrała na "zero z tyłu". - Sam przy swojej okazji mogłem trochę lepiej przymierzyć. Jeżeli chodzi o Cracovię, musimy być cały czas mocno skoncentrowani w drugiej połowie.

Tuż po przerwie dobra kontra Pogoni w 50. minucie. Zahovic ograł obrońcę i mógł strzelać, ale wyłożył piłkę do Damiana Dąbrowskiego, ale ten nie zdążył już uprzedzić bramkarza. Po pół godzinie dotychczasowy bohater opuścił boisko, a pojawił się na nim ten sprzed tygodnia - Benedyczak.

Pogoń nie tworzyła już tylu okazji, co w pierwszej połowie. Starała się dobrze zabezpieczyć tyły i wyprowadzać kontry. Grę obu ekipom, zwłaszcza w drugiej odsłonie, mocno utrudniała murawa. Ostatecznie po raz drugi w 2021 roku wygrała 1:0. Teraz przed Pogonią dwa spotkania z Piastem Gliwice u siebie. W środku tygodnia w Fortuna Pucharze Polski, zaś w weekend w PKO Ekstraklasie.

Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0 (1:0)

Bramka: Smoliński (43).
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata - Kowalczyk (79 Podstawski), Dąbrowski, Gorgon, Drygas (90 Łasicki), Smoliński (63 Benedyczak) - Zahovič (63 Kucharczyk).
Cracovia: Niemczycki - Râpă, Rodin (80 Pik), Márquez, Sipľak - Fiolić (46 Rivaldinho), Sadiković, van Amersfoort, Loshaj, Thiago - Álvarez (46 Piszczek).
żółte kartki: Kowalczyk, Luís Mata - Thiago.

Stadion Pogoni Szczecin - stan 27 grudnia 2021 r.

Kiedy będzie gotowy stadion Pogoni? Rozmowa z kierownikiem b...