Pogoń - Stal Szczecin 6:2

Marcin Bielecki
Dzisiaj ostatni sparingowy mecz w tym roku rozgrywały zespoły Stali Szczecin i Pogoni Szczecin. Stalowcy prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie zostali wypunktowani przez portowców i przegrali 2:6.

Portowcy ten sparing zaczęli identycznie jak środowy pojedynek z Energetykiem Gryfino, czyli od straty dwóch bramek. Najpierw fatalny błąd popełnił Paweł Skrzypek, z którego skorzystał Dariusz Cupryn, a później celnym strzałem głową popisał się Rafał Szyszkowski. Pogoń gola kontaktowego zdobyła za sprawą strzału zza "szesnastki" Marka Kowala. Na murawie leżał wtedy jeden z graczy Stali.

- Dobra, nie przerwał gry, trudno. Gramy dalej! - krzyczał z bramki stalowców Adrian Szpakowski. - Wszyscy widzieliśmy, jak się zachowali - dodał.

Na początku drugiej połowy do siatki po zagraniu Ferdinanda Chifona trafił Piotr Dutkiewicz. Ci wprowadzeni po przerwie piłkarze rozruszali trochę szeregi portowców. Pomagali im w tym przede wszystkim Maciej Ropiejko i najniższy na boisku Damian Sieniawski. Stal w drugiej połowie ograniczyła się tylko do kontrataków.

W 75. minucie było już 3:2 dla Pogoni. Rzut wolny perfekcyjnie wykonał lewą nogą Sieniawski, a piłka wpadła w okienko bramki bezradnego Michała Owsianowskiego. Chwilę później idealną prostopadłą piłkę dograł Filip Kosakowski. Przechwycił ją Chifon i mając przed sobą już tylko bramkarza oddał Ropiejce i było 4:2.

Minutę później Sieniawski długo się nie zastanawiał tylko mocno przyłożył z 16 metrów w górny róg bramki Stali. Za chwilę młody napastnik Gwarka Zabrze po raz trzeci wpisał się na listę strzelców i jego uderzenie (nie mogło być inaczej) także wylądowało w okienku bramki Stali.

- Z grupy, z którą testowaliśmy przez ostatni tydzień, w Pogoni mogą pozostać chyba tylko Piotr Dutkiewicz i Damian Sieniawski - powiedział po meczu trener Pogoni, Piotr Mandrysz.

Pogoń Szczecin - Stal Szczecin 6:2 (1:2)
Bramki: Kowal (34), Dutkiewicz (54), Sieniawski 3 (75, 81, 88) Ropiejko (80) - Cupryn (1), Szyszkowski (10).
Pogoń: Skory - Zawadzki, Skrzypek, Matusewicz, Woźniak, Rydzak, Kowal, Kostyk, Wołoszyn, Turczyn, Kołodziejski.
Zagrali także: Zomerski, Dymek, Biliński, Sobczyński, Ropiejko, Dutkiewicz, Kosakowski, Sieniawski. Stal: Szpakowski - Leśnik, Gronowski, Szyszkowski, Kostrubiec, Cupryn, Storek, Klowan, Jakubiak, Grabarczyk, Czyżewski. Grali także: Owsianowski, Bobko, Juszczyk, Sowiński, Parys, Masłowski.