Pogoń - Ruch 1:1. Remis rzutem na taśmę. Gol Dąbrowskiego w 92. minucie [zdjęcia]

Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin - Ruch ChorżówPogoń Szczecin zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. Gola dającego remis zdobył Maciej Dąbrowski w 92. minucie.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

Początek spotkania był bardzo leniwy. Obie ekipy skupiły się na walce w środku pola, przez co zdecydowanie straciło widowisko. Dopiero w 22. minucie na dośrodkowanie zdecydował się Patryk Małecki. W sytuacji sam na sam z Krzysztofem Kamińskim, bramkarzem gości, znalazł się Takuya Murayama. Japończyk uderzył z pierwszej piłki, jednak instynktownie na rzut rożny sparował ją bramkarz.

W 31. minucie goście sprawili Portowcom niemiłą niespodziankę. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego z najbliższej odległości gola zdobył Grzegorz Kuświk. To była pierwsza, groźna okazja Ruchu oraz pierwszy celny strzał gości.

Po zdobyciu bramki Ruch zaczął grać agresywniej. W dziesięć minut aż trzech zawodników ukaranych zostało żółtymi kartkami.

W 43. minucie, po dośrodkowaniu Sebastiana Rudola z prawej strony, strzału głową próbował Marcin Robak. Uderzenie było jednak zdecydowanie za lekkie, aby pokonać bramkarza gości.
Chwilę później piłkarze z Chorzowa wyprowadzili szybką kontrę i gdyby nie interwencja Radosława Janukiewicza, Kuświk miałby na swoim koncie dwie bramki.

Pierwsze 15 minut po przerwie wyglądały bardzo podobnie do tych z początku spotkania. Ospale, spokojnie i bez sytuacji bramkowych. W 60. minucie piękną bramkę wolejem mógł zdobyć Adam Frączczak, jednak czujny był Kamiński.

Trener Wdowczyk szybko reagował na wydarzenia boiskowe i w 62. minucie przeprowadził już trzy zmiany. Wszystkie miały pomóc w strzeleniu gola przez gospodarzy.

Ruch zdecydowanie nastawił się na kontrę. W ciągu ostatnich 25 minut wyprowadził kilka groźnych akcji, a sytuację Portowców ratował Janukiewicz.

Kiedy już wydawało się, że Ruch dowiezie wygraną do końca, o swoim instynkcie strzeleckim przypomniał Maciej Dąbowski. Po dośrodkowaniu z lewej strony skierował piłkę idealnie w prawy górny róg bramki. Kamiński był kompletnie bez szans.

To szóste spotkanie Pogoni bez kompletu punktów.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Bramki: Dąbrowski (92) - Kuświk (31)
Pogoń: Janukiewicz, Rudol, Dąbrowski, Matras, Matynia, Rogalski (62 Zwoliński), Murawski, Frączczak, Małecki (62 Kun), Murayama (45 Okuno), Robak.