Pogoń przegrała w szczerym polu

Marcin Dworzyński
Kamil Zieliński (z prawej) i jego koledzy z Młodej Pogoni wracają bez punktów z Białegostoku. Andrzej Szkocki
Po siedmiu spotkaniach bez porażki Pogoń Szczecin po raz drugi z rzędu przegrała w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.. W Białymstoku nie sprostała miejscowej Jagiellonii przegrywając 0:2.

O spotkaniu decydował wiatr. W pierwszej połowie, nasza drużyna prowadziła grę na połowie rywali. Jednak mimo przewagi i panowania na boisku, gra nie była taka jaką by sobie życzył trener Adam Gołubowski. W drugiej połowie rolę się odwróciły, głównie z uwagi na wiatr (sprzyjał gospodarzom), który płatał zawodnikom figle.

- Graliśmy w szczerym polu na wsi i wiatr decydował o tym, kto miał przewagę. Oba zespoły zostały zmuszone do walki, w której niestety pod względem fizycznym ustępowaliśmy rywalom. Jedynie Kamil Zieliński i Szymon Kapelusz nie dawali sobie w kaszę dmuchać - ocenia spotkanie Gołubowski.

Atrakcją dla młodych piłkarzy Pogoni i mieszkańców Juchnowca Dolnego, gdzie rozgrywano spotkanie była gra Euzebiusza Smolarek. "Ebi" zagrał pierwsze 45 minut i zdobył pierwszą bramkę. Zdaniem trenera "młodej" Pogoni niczym szczególnie jednak się nie wyróżnił.

Jagiellonia Białystok (ME) - Pogoń Szczecin (ME) 2:0 (1:0)
Pogoń: Botsch - Szewczykowski, Śledź (46 Olejnik), Krzywicki, Murawski, Majak (65 Izdebski), Fijałkowski (78 Symonowicz), Błajewski (70 Sopiński), Kapelusz, Jałoszyński (46 Łaźniowski), Zieliński.