Pogoń przegrała 1:6, a Flota 0:1 z Lechią w sparingach

(mc)
Dziś dwa mecze towarzyskie z Lechią Gdańsk rozegrali piłkarze Pogoni Szczecin i Floty Świnoujście. W Niechorzu Portowcy dostali prawdziwą lekcję futbolu. Przegrali 1:6. Wyspiarze ulegli gdańszczanom tylko 0:1.

Piłkarze Lechii strzelali regularnie, po trzy bramki w każdej połowie. Pogoń odpowiedziała tylko trafieniem Piotra Dziuby. Po tej bramce sędzia od razu skończył mecz.

W zespole Pogoni testowanych było kilku zawodników, którzy wciąż nie mają jeszcze podpisanych umów z portowym klubem. W pierwszej połowie w środku pola biegał Japończyk Takafumi Akahoshi. Na prawej obronie zagrał wychowanek Chemika Police, Mateusz Szałek. Z kolei po przeciwnej stronie także zagrał wychowanek Chemika - Rafał Janicki. Cały mecz w bramce szczecińskiego zespołu spędził Bartosz Fabiniak, ale nie zaprezentował się jakoś szczególnie dobrze. W drugiej połowie na prawej pomocy grał Marko Jovanović, a w ataku Tomasz Chałas.

- Nie lubię oceniać piłkarzy po jednym meczu - powiedział po sparingu trener Pogoni, Artur Płatek. - Każda nasza decyzja jest przemyślana, dlatego nie będziemy się spieszyć. Jeżeli zaś chodzi o wynik, to w obronie popełnialiśmy szkolne błędy. Były fragmenty dobrej gry, ale tylko fragmenty. Lechia pokazała nam, w jakim miejscu na razie jesteśmy ze swoimi przygotowaniami.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:6 (0:3)
Bramki: Dziuba (90) - Buval 4 (9, 38, 52, 73), Dawidowski 2 (40, 69).
Pogoń : (I połowa) Fabiniak - Szałek, Hrymowicz, Dymkowski, Matuszczyk - Wólkiewicz, Mandrysz, Ława, Akahoshi, Pietruszka - Lebedyński. (II połowa) Fabiniak - Rydzak, Jarun, Mysiak, Petasz - Jovanović, Zawadzki, Frączczak, Dziuba - Klatt, Chałas.
Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Kožans (Janicki), Hajrapetjan - Traoré, Surma, Nowak - Dawidowski, Buval, Sazankow.

Z kolei Flota równie szybko jak Pogoń straciła bramkę. Już w piątej minucie gola dla Lechii zdobył Rafał Janicki. We Flocie testowani byli m. in. Mateusz Marciszko, Meksykanin Pedro, Nigeryjczyk Ifeanyi Uwadiz, Marcin Momot, Roman Maciejak, czy Brazylijczyk Winy.

Flota Świnoujście - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramka: Janicki (5).
Flota: Żukowski (46 Wesołowski) - Uszalewski (85 Winy), Udarević, Niewiada, Marciszko (23 Mickiewicz) - Krajanowski, Pruchnik, Bodziony (75 Pedro), Ostalczyk (82 Momot) - Michajłow (46 Nwaogu), Uwadizu (46 Maciejak).
Lechia: Kapsa - Żabko (60 Kądziela), Janicki (46 Zbrzyzny), Wendel (55 Kostkowski), Kaczmarek (46 Rąbczyk) - Popielarz, Pietrowski, Brzeski - Bobrowski (64 Kiełdanowicz), Zejglic (46 Pruchnik), Cymkiej (62 Gac).