Pogoń powalczyła z Wisłą. Jurkiewicz zrobił różnicę

Wojciech Zydroń rzucił Nafciarzom 10 bramek.
Wojciech Zydroń rzucił Nafciarzom 10 bramek. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiorniści Pogoni Szczecin przegrali we własnej hali z Orlen Wisłą Płock 32:37. Kluczowe były pierwsze minuty obu połów.

Oba zespoły przystąpiły do meczu bardzo osłabione. Pogoń zagrała bez kontuzjowanych: Pawła Krupy, Mateusza Zaremby i Sebastiana Smuniewskiego oraz zawieszonego Bartosza Konitza. W Wiśle zabrakło: Petara Nenadicia, Nikoli Eklemovicia, Zbigniewa Kwiatkowskiego, Pawła Paczkowskiego oraz Łukasza Całujka.

Do składu Nafciarzy wrócił za to Mariusz Jurkiewicz i to on okazał się kluczową postacią meczu. Popularny "Kaczka" bardzo dobrze spisywał się w obronie, regulował tempo gry Nafciarzy i przede wszystkim zdobywał bramki w kluczowych momentach. Łącznie trafił siedem razy.

Jeszcze częściej bramkarzy Wisły pokonywał Wojciech Zydroń. Dorobek "Zygi" (10 bramek) mógłby być okazalszy, ale 10 minut przed końcem spotkania popchnięty przez Rumuna Valentina Ghioneę wpadł pod nogi Pawła Białego i mocno się poobijał. O stanie zdrowia Zydronia poinformujemy w osobnym tekście na www.gs24.pl.

Pogoń w pierwszej połowie zaczęła źle (pierwsze trafienie dopiero w 7. minucie), ale jeszcze przed przerwą dogoniła Wisła na 1-2 bramki straty. Słaby początek kolejnej części meczu pozwolił Nafciarzom wypracować bezpieczną przewagę.

Mimo porażki Pogoń utrzymała trzecie miejsce w tabeli, bowiem w Opolu przegrały Azoty Puławy, najbliższy rywal Gazowników.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 32:37 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 10, Michal Bruna 7, dla Wisły - Mariusz Jurkiewicz 7, Angel Montoro 6.