MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogoń! Pod jednym szyldem aż 5 drużyn ze Szczecina

Maurycy Brzykcy
Pogoń Szczecin - piłkarska ekstraklasa mężczyzn.
Pogoń Szczecin - piłkarska ekstraklasa mężczyzn.
W przyszłym sezonie w najwyższych ligach w Polsce zagra aż pięć drużyn ze Szczecina. Wszystkie w nazwie będą mieć będą Pogoń, choć kluby nie są ze sobą powiązane.

Pogoń Szczecin (piłkarska ekstraklasa mężczyzn), Pogoń'04 Szczecin (ekstraklasa futsalu mężczyzn), Gaz-System Pogoń Szczecin (Superliga piłkarzy ręcznych), Pogoń Baltica Szczecin (Superliga piłkarek ręcznych) i Pogoń Women Szczecin (ekstraliga piłkarska kobiet) - to drużyny, które w przyszłym sezonie będą miały prawo bić się o mistrzostwo Polski. Choć to tylko marzenia, to jednak każda z tych ekip będzie grała o ten cel, choćby z założenia. Oczywiście my życzymy przede wszystkim tego, by nasze grono ekip w ekstraklasie nie uszczupliło się po następnym sezonie.

Dawniej niemal w każdym klubie istniały sekcje różnych dyscyplin sportu. Podobnie było w Szczecinie. Pod szyldem Pogoni grali piłkarze, szczypiorniści, koszykarze, walczyli w ringu pięściarze, a z wiatrem zmagali się żeglarze. Niejednokrotnie zdobywali najcenniejsze trofea. Obecnie sekcją Pogoni są jedynie tenisiści stołowi, którzy jeszcze o mistrzostwo kraju nie walczą. Ta sekcja utrzymuje się jednak sama.

- Problem wielosekcyjności klubu polega na jego umiejętnym finansowaniu - mówił jeszcze nie tak dawno były już prezes Pogoni, Artur Kałużny. - Fantastycznie by było, gdyby więcej zespołów pod szyldem Pogoni biło się o ligowe tytuły.

Tak będzie w przyszłym sezonie. Jednak jeżeli któryś z zespołów osiągnie jakiś sukces, to w całości zapisany będzie on tylko na konto danego klubu. Nie na konto futbolowej Pogoni. Choć oczywiście nie da się ukryć, że te zespoły przyjmując w nazwie człon "Pogoń", przyjmując jej barwy i herb, chciały w ten sposób nawiązać do znakomitej przeszłości sportowej Szczecina i portowego klubu. Zjednoczyć w jakimś sensie kibiców wszystkich ekip. To dobrze świadczy o władzach każdego z zespołów. Poza tym często zdarza się również tak, że choćby futsalowa Pogoń'04 swoje mecze wyznacza na takie godziny, by kibice mogli zobaczyć jednego dnia w akcji piłkarzy w hali, jak i na trawie.

Jeszcze nie tak dawno tylko w hali przy ul. Twardowskiego można było zobaczyć ekstraklasę w wykonaniu futsalistów Pogoni'04. Teraz okazji do śledzenia zmagań na najwyższym krajowym poziomie będzie dużo więcej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński