Pogoń - Piast 1:1. Frączczak szalał na boisku [zdjęcia, relacja]

(mc)
Portowcy cieszą się z prowadzenia po strzale Adama Frączaka.
Portowcy cieszą się z prowadzenia po strzale Adama Frączaka. Marcin Bielecki
Być może to był nawet najlepszy mecz Pogoni Szczecin w rundzie wiosennej I ligi, jeżeli chodzi o ofensywę. Portowcy stworzyli sporo okazji, ale mecz z Piastem Gliwice zakończył się remisem 1:1. Dla Pogoni ponownie bramkę strzelił Adam Frączczak.

Pogoń Szczein - Piast Gliwice - 9 kiwetnia 2011

Trener Artur Płatek przeciwko Piastowi Gliwice ponownie postawił na Takafumiego Akahoshiego, który wrócił do składu po pauzie za czerwoną kartkę. Na boku pomocy pojawił się również Kamil Majkowski. I to właśnie wypożyczony z Legii Warszawa skrzydłowy zaczął bramkową akcję.

W 11. minucie pomknął prawą stroną boiska, nie dał sobie zabrać piłki i w pełnym biegu dośrodkował na dalszy słupek, gdzie akcję zamykał Adam Frączczak. Napastnik Pogoni jak należy przystawił głowę do piłki, ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. To trzeci gol w trzecim kolejnym spotkaniu byłego atakującego Kotwicy Kołobrzeg. Później Frączczaka było pełno na boisku. W 18. minucie uderzył prosto w okienko, ale piłkę wybił golkiper Piasta.

Zapis relacji na żywo na naszym blogu: LIVE: Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Dwie minuty później było już 1:1. Precyzyjną piłkę za plecy obrońców Pogoni dostał Brazylijczyk Maycon, dobrze przyjął, nie dał sobie zabrać futbolówki Błażejowi Radlerowi i spokojnie pokonał Bartosza Fabiniaka, który dość niepewnie wychodził z bramki.

W 25 min strzelał Bartosz Ława, ale w środek bramki. Chwilę później Fabiniak uchronił Portowców przed stratą kolejnego gola, ładnie broniąc nogami strzał z bliska Bartłomieja Sielewskiego. Pod koniec pierwszej połowy trzy sytuacja miał Frączczak, ale raz został zblokowany, raz strzelił obok bramki, a raz nad poprzeczką.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, ale długo z boiska wiało nudą. W 65 minucie Maycon znowu znalazł się oko w oko z Fabiniakiem. Postanowił go mijać, ale bramkarz Pogoni delikatnie trącił piłkę, przez co strzał Brazylijczyka nie był precyzyjny i zatrzymał się na Krzysztofie Hrymowiczu. Pod koniec meczu dwie okazje strzeleckie miał Piotr Petasz. Najpierw z wolnego uderzył po ziemi ale bramkarz złapał strzał, a później miał piłkę meczową na swojej lepszej, lewej nodze. Tyle, że futbolówka przeleciała obok słupka.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
Bramki: Frączczak (11) - Maycon (20).
Pogoń: Fabiniak - Szałek, Radler, Dymkowski (33 Hrymowicz), Matuszczyk - Majkowski (68 Wólkiewicz), Akahoshi, Mandrysz, Ława, Frączczak - Klatt (75 Petasz).
Piast: Szmatuła - Lewczuk (46 Kaszowski), Krzycki, Matras, Buryán - Smektała, Sielewski (65 Gamla), Urban, Iwan (74 Podgórski), Biskup - Maycon.