Pogoń nie dała się dogonić

Krzysztof DziedzicZaktualizowano
Piłkarze Regi Trzebiatów nie znaleźli sposobu na ambitnych piłkarzy Pogoni Barlinek. I teraz muszą się zastanawiać,<br>jak wyjść z kryzysu.
Piłkarze Regi Trzebiatów nie znaleźli sposobu na ambitnych piłkarzy Pogoni Barlinek. I teraz muszą się zastanawiać,jak wyjść z kryzysu. Marcin Bieleci
W derbowym meczu Pogoń Barlinek pokonała Regę 2:0. Trzebiatowianie byli gościnni na swoim boisku dla Pogoni, która pełniła w tym pojedynku funkcję gospodarza.

Pogoń była gospodarzem - piłkarze z Barlinka na razie nie mogą grać na własnym boisku. Z Regą zgodzili się zagrać w Trzebiatowie.

Początek był obiecujący dla Regi. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Śliwińskiego Jarmoszewicz strzelił głową, ale Tuński wybił piłkę prawie z linii bramkowej. Potem na bramkę drużyny z Barlinka strzelał Kosakiewicz. Jednak golkiper Pogoni, Gołębiewski, wybił piłkę na rzut różny.

Co nie udało się Redze, powiodło się zespołowi z Barlinka. W 20 minucie po akcji Pogoni Świtaj uderzył z ponad
20 metrów i było 1:0. W przerwie trener Regi Marek Minkwitz ustawił swój zespół bardzo ofensywnie. Wydawało się, że może to odnieść skutek - tym bardziej, że od 48 minuty Pogoń grała w osłabieniu.

Jednak mimo gry w przewadze trzebiatowianie nie potrafili odmienić losów spotkania. Dochodzili ze swymi akcjami do pola karnego rywali i na tym koniec. A w 80 minucie odkryci trzebiatowianie otrzymali drugi cios. Po dośrodkowaniu Husejki Malinowski uderzeniem praktycznie do pustej bramki ustalił wynik spotkania na 2:0.

- Nie ma co ukrywać: mamy kryzys - podsumował mecz kierownik Regi, Dariusz Pałyga.

Pogoń Barlinek - Rega Trzebiatów 2:0 (1:0)
Bramki: Świtaj (20), Malinowski (80).

Czerwone kartki: Skórecki (48) - Szustek (90).

Pogoń: Gołębiewski - Tuński, Jarczyk, Suterski, Stromczyński, Skórecki, Stukonis, Świtaj (84 Chrobot), Ahmed (65 B. Kubiak), Husejko (86 Kochan), Barandowski (70 Malinowski).

Rega: Łapczyński - Lewandowski, Falkowski (55 Szustek), Śliwiński (46 Nagórski), Hernacki (46 Erlich), Jarmoszewicz, Kosakiewicz, Latuszek (27 Jarecki), Wawreńczuk, Więcek, Polak.