Pogoń lepsza od Floty w meczu sparingowym

(rk)
Marcin Robak (z prawej) strzelił bramkę w sparingowym meczu z Flotą.
Marcin Robak (z prawej) strzelił bramkę w sparingowym meczu z Flotą. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin wygrała w spotkaniu sparingowym z Flotą Świnoujście 2:1. Emocjonująca była tylko pierwsza połowa.

Flota Świnoujście w sparingu z Pogonią Szczecin testowała wielu nowych zawodników, którzy mogli udowodnić swoją wartość w pojedynku z ekstraklasowym rywalem. Z kolei Janowi Kocianowi pokazać chciał się Vladimiris Kamess. Skrzydłowy dobrym występem mógł zapewnić sobie bilet na obóz w Turcji.

Lepiej mecz rozpoczęli Wyspiarze. Więcej utrzymywali się przy piłce. W 10. minucie futbolówkę stracił Kamess. Flota wyszła z kontrą. Na strzał z dwudziestu metrów zdecydował się Marek Opałacz. Piłka wpadła tuż przy słupku bramki Janukiewicza i świnoujścianie wyszli na prowadzenie.

Pogoń chciała narzucić swój styl gry, ale wcale nie było łatwo. Rywale starali się grać z kontry. W 29. minucie z lewej strony dośrodkował Ricardo Nunes, a piłkę do bramki skierował Marcin Robak.

Po strzeleniu gola Portowcy poczuli się znacznie swobodniej. Kilka minut później, po składnej akcji, dograli na prawo do Kamessa, ten podał w pole karne i akcję wykończył Rafał Murawski. Do przerwy szczecinianie prowadzili 2:1.

W drugiej połowie trenerzy decydowali się na sporo zmian, jednak tempo spotkania znacznie spadło. Kilka okazji miała Pogoń, żadna nie przyniosła bramki. W końcówce w poprzeczkę uderzył Opałacz, a strzał Daniela Bujoka obronił Janukiewicz. Wynik z pierwszej odsłony utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 2:1 (2:0)

Bramki: Robak (29), Murawski (36) - Opałacz (10).

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Hernani, Nunes, Matras , Murawski, Danielak, Janota, Kamess, Robak.
W drugiej połowie grali: Rudol, Rogalski, Obst, Wojtkowski, Walski, Kun, Kozłowski

Flota: Sapela (46 Skrzeszewski) - Stasiak (55 Kubowicz), Opałacz (63 Winau), Sołowiej (55 Tomas), Nwaogu (57 Laha), Brud (70 Niewiada), Batfol (63 Nowak), Buyak (35 Ałdaś), Lech (46 Margol), Tamei, Kort (58 Buyak).