Pogoń II Szczecin lepsza w karnych

(sz)
Andrzej Szkocki
W czwartek rozegrano przedostatnią kolejkę III ligi. W Szczecinie rezerwy Pogoni podejmowały Vinetę Wolin.

Odmłodzona Pogoń II pokonała zdziesiątkowaną Vinetę 2:0. Wolinianie grali bez Adama Nagórskiego. Pod nieobecność goleadora odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego wziął na siebie Tongjun Lee. Koreańczyk trafił w bramkarza. Jak wykonać jedenastkę pokazał mu Michał Stańczyk i w 47. minucie wyprowadził rezerwistów na prowadzenie. Druga bramka padła w końcówce.

Wolinianie nie wygrali od 18 meczów, natomiast Pogoń cieszy się, ponieważ zostaje w lidze na następny sezon.

Świt Skolwin zwyciężył 2:0 na wyjeździe z Sokołem Kleczew i może zafiniszować w górnej połowie tabeli.

Do II ligi awansowała Gwardia Koszalin. W niedzielę ostatnia kolejka tego sezonu. Wszystkie mecze o godzinie 15.

Pogoń II Szczecin - Vineta Wolin 2:0 (0:0)
Bramki: Stańczyk (47-karny), Pavlas (85).

Sokół Kleczew - Świt Skolwin 0:2 (0:1)
Bramki: Krawiec (26), Walków (61).

Pozostałe wyniki 33. kolejki: KKS 1925 Kalisz - Leśnik Manowo 4:1, GKS Przodkowo - Górnik Konin 1:1, Wda Świecie - Pogoń Lębork 3:0, Gwardia Koszalin - Chemik Bydgoszcz 2:0, Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:3, KS Chwaszczyno - Elana Toruń 1:1, Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 1:1.

1. Gwardia Koszalin 33 66 54-28
2. Lech II Poznań 33 62 68-37
3. Bałtyk Gdynia 33 61 51-33
4. Elana Toruń 33 58 68-39
5. Jarota Jarocin 33 56 54-45
6. GKS Przodkowo 33 54 59-38
7. KKS 1925 Kalisz 33 54 43-41
8. Sokół Kleczew 33 52 57-46