Pogoń - Cracovia 3:2. Godne pożegnanie z kibicami

Pogoń Szczecin -  Cracovia 3:2
Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2 Sebastian Wołosz
W ostatnim meczu tego sezonu w Szczecinie Pogoń wygrała z Cracovią 3:2. Gole dla gospodarzy strzelali Dawid Kort, Adam Frączczak i Łukasz Zwoliński.

Kto przyszedł na piłkarskie ekstraklasowe ostatki, ten się nie zawiódł. Od początku oglądaliśmy dobry mecz, z wieloma sytuacjami. Portowcy zagrali bardzo ambitnie, postawili na ofensywę i to im się opłaciło. Choć dwukrotnie do remisu goście doprowadzali po sporych błędach obrońców Pogoni, to za każdym razem nasz zespół wyprowadzał kolejny cios.

Trener Pogoni Czesław Michniewicz postawił w tym meczu na Dawida Korta w roli ofensywnego pomocnika. I to młody gracz drugiej linii już po kilku minutach powinien mieć gola na koncie. Świetna akcja grającego po prawej stronie Adama Gyurcso powinien zakończyć bramką Kort, ale trafił z bliska w nogi Sandomierskiego. Młody pomocnik spróbował jeszcze raz, zza pola karnego, zanim wreszcie wpisał się na listę strzelców.

Przejęcie piłki w środku pola, doskonałe zagranie w tempo Rafała Murawskiego do Gyurcso, a ten ostatni wystawił piłkę jak na tacy Kortowi, który wślizgiem dopełnił formalności. To była 30. minuta spotkania, ale goście już wcześniej dość odważnie sobie poczynali. Jakub Słowik musiał kilka razy się dość mocno wykazać.

Po przerwie oglądaliśmy podobny obraz meczu, ale z większą liczbą bramek. W 62. minucie Cracovii udało się wyrównać. Piłkę mocno dogrywaną w pole karne niefortunnie odbił Jarosław Fojut i mieliśmy 1:1. 10 minut później Pogoń znowu prowadziła. W polu karnym faulowany był Murawski, a jedenastkę wykorzystał Adam Frączczak.

Kolejne 10 minut i kolejny gol. Goście wyrównali po stałym fragmencie gry i sytuacyjym zagraniu Cetnarskiego. Gospodarze się nie załamali, po dwóch minutach ponownie prowadzili. Tym razem to Pogoń skorzystała z zamieszania po stałym fragmencie. Sandomierski nabił Łukasza Zwolińskiego i było 3:2.

W ostatnim meczu sezonu Pogoń zagra w Warszawie z Legią. Początek o godzinie 18. Gospodarze nie są pewnie mistrzowskiego tytułu, Portowcy mogą być w tej kwestii języczkiem u wagi.

Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2 (1:0)
Bramki: Kort 30, Frączczak 73 (k), Zwoliński 82 - Fojut 64 (s), Cetnarski 80.
Pogoń: Słowik - Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski - Gyurcsó (70 Przybecki), R. Murawski, Matras, Kort (66 Zwoliński), Nunes - Dwaliszwili (87 Obst).
Cracovia: Sandomierski - Deleu (61 Vestenický), Wołąkiewicz, Polczak, Jaroszyński - Wójcicki, Budziński, Čovilo, Cetnarski (86 Zjawiński), Kapustka - Jendrišek (90 Szewczyk).
żółte kartki: Słowik - Budziński, Jaroszyński, Čovilo.
czerwona kartka: Paweł Jaroszyński (88. minuta, Cracovia, za drugą żółtą).
sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 5073.