Pogoń - Bogdanka 4:0. Edi poprowadził drużynę do wygranej

mh
Edi zdobył w tym meczu dwie bramki.
Edi zdobył w tym meczu dwie bramki. Andrzej Szkocki
Pogoń pokonała na własnym stadionie Bogdankę Łęczna 4:0. Szczecinianie od początku przeważali, a w drugiej połowie dobili rywali strzelając dwie bramki w ciągu trzech minut.

Pogoń - Bogdanka 4:0

Pierwsze okazję do zdobycia bramki miał Frączczak, ale jego strzał był zbyt lekki i odbił się od jednego z obrońców. W 13 minucie meczu w polu karnym jak rażony gromem padł Djousse, jednak sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia. Pięć minut później szczecinianie objęli prowadzenie po dość kuriozalnej akcji. W kierunku bramki uderzał Frączczak, jednak znów trafił w obrońcę, piłka znów trafiła pod nogi napastnika, który od razu podał do Djousse, który stał przed pustą bramką. Kameruńczyk nie trafił jednak w piłkę. Na szczęście akcję zamykał Kolendowicz, który bez problemów trafił do siatki.

Szczecinianie walczyli o zdobycie kolejnego gola, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Piłkarze próbowali strzelać z dystansu, mieli także kilka okazji z rzutów wolnych, ale nie udało się ich wykorzystać. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Już w dwie minut po wznowieniu gola strzelił Edi jednak sędzie dopatrzył się pozycji spalonej. Szczecinianie dalej atakowali. W 61 minucie meczu Edi zaskoczył bramkarza strzałem z... rzutu rożnego. Brazylijczyk bardzo mocno podkręcił bramkę i zaskoczył bramkarza. Dwie minut później sam na sam z bramkarzem wychodził Edi, który jednak wiedział, że nie wyprzedzi obrońcy i podał piłkę do Djousse, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Portowcy dalej atakowali i ich wysiłki przyniosły efekt w 81 minucie meczu. Swojego drugiego gola zdobył Edi Andradina. Tym razem sprytnie przelobował bramkarza gości. Widać, że jeden mecz przerwy świetnie zrobił Brazylijczykowi, który świetnie się dziś spisywał.

Pogoń Szczecin - Bogdanka Łęczna 4:0 (1:0)
Bramki:** Kolendowicz (18), Edi 2 (61, 81), Djousse (63).
Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Emil Noll, Mateusz Szałek, Łukasz Matuszczyk (24 Adrian Łuszkiewicz), Emil Noll - Adam Frączczak, Przemysław Pietruszka, Bartosz Ława, Edi Andradina, Robert Kolendowicz (71 Piotr Petasz) - Donald Djousse (85 Vuk Sotirović).
Bogdanka: Sergiusz Prusak - Dawid Sołdecki, Wallace, Veljko Nikitović, Łukasz Pielorz - Michał Zuber (63 Jacek Kusiak), Radosław Bartoszewicz, Wojciech Łuczak (46 Johnatan), Tomas Pesir - Michał Renusz (69 Kamil Oziemczuk), Nildo.