Pogoń Baltica wygrywa i umacnia się na podium [ZDJĘCIA]

Pogoń Baltica Szczecin - Zagłębie Lubin 27:23
Pogoń Baltica Szczecin - Zagłębie Lubin 27:23 Sebastian Wołosz
Pogoń Baltica wykorzystała atut swojego boiska i pokonała Zagłębie Lubin 26:23. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była Moniky Bancilon, która rzuciła 9 bramek.

Szczecinianki rozpoczęły mecz kapitalnie. Po paru minutach prowadziły 5:1 i nie brakowało kibiców, którzy liczyli na łatwy i przyjemny mecz. Ten jednak taki nie był. Lubinianki zaczęły agresywniej bronić, rozkręciły się w ataku i po 17. minutach meczu był remis 5:5.

I już do końca spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, ale trenerka Zagłębia Bożena Karkut nie była zadowolona.

- Straciliśmy kilka fajnych szans, by ta przewaga była jeszcze większa, a szkoda, bo druga połowa mogła inaczej się ułożyć - mówiła Karkut.

A ułożyła się tak, że przebudziła się Moniky Bancilon, która ciągnęła zespół w ataku rzucając m.in. cztery bramki pod rząd. Zagłębie takiej liderki nie potrafiło wykreować, a gdy lepiej przypilnowało Brazylijkę - dało to więcej miejsca innym zawodniczkom Pogoni. Te ok. kwadransa przed końcem odzyskały prowadzenie, a w 55. minucie prowadziły nawet 24:19.

Ostatni zryw lubinianek sprawił, że zrobiło się 25:23, ale bramka Hanny Jaszczuk rozstrzygnęła spotkanie.

Pogoń Baltica Szczecin - Zagłębie Lubin 27:23 (10-12)
PB: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 9, Cebula 5, Zawistowska 4, Jaszczuk 4, Kochaniak 2, Noga 2, Szczecina 1, Koprowska 0, Królikowska 0, Costa 0.