Pogoń Baltica wygrała w sparingu z lokalnym rywalem

Romana Fornalik zdobyła 5 bramek i była najskuteczniejszą zawodniczką Pogoni w sobotnim sparingu. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczecińskie szczypiornistki wykorzystując przerwę w rozgrywkach rozegrały mecz kontrolny z Energą AZS Koszalin.

Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 26:22 (13:10)
Pogoń:Płaczek 1, Szywierska, Marszałek - Fornalik 5, Cebula 4, Stasiak 3, Koprowska 3, Duran 3, Sabała 2, Zawistowska 2, Głowińska 1, Królikowska 1, Jaszczuk 1, Huczko, Kochaniak, Jurczyk.
Energa:Kowalczyk - Błaszczyk 5, Załoga 4, Muchocka 4, Kobyłecka 4, Manoila 3, Chmiel 1, Balle 1, Kalska, Matuszczyk.

Pogoń Baltica prowadziła i miała przewagę niemal przez cały mecz Gorąco się zrobiło jedynie na 10 minut przed końcem spotkania. Wtedy przy stanie 21:19 rzutu karnego nie wykorzystała Agata Cebula. Rywalki grały jednak bardzo nieskutecznie i Pogoń nie oddała prowadzenia już do końca.

Edward Jankowski, nowy trener Energi, miał do dyspozycji 10 zawodniczek. Przez cały mecz w bramce gości grała Beata Kowalczyk. Druga bramkarka - Izabela Prudzienica - gra w turnieju mistrzostw Europy na Węgrzech i w Chorwacji.

W składzie Pogoni zabrakło jedynie Monika Stachowskiej, także reprezentantki Polski. Jedną z bramek dla gospodyń zdobyła bramkarka Adrianna Płaczek.

Za tydzień szczecinianki zagrają z Fuchse Berlin w stolicy Niemiec. Do ligowej rywalizacji wracają 3 stycznia. Wtedy na wyjeździe zagrają z Ruchem Chorzów.