Pogoń Baltica - Vistal Gdynia 27:28. W grze o finał jest remis

PAZ
Małgorzata Stasiak zdobyła dziewięć bramek dla Pogoni w drugim meczu z Vistalem. Andrzej Szkocki
Spore emocje w sobotę, wielkie emocje w niedzielę - Pogoń Baltica i Vistal Gdynia nie pozwalają się nudzić kibicom. W drugim meczu półfinałowym play off Superligi wygrał zespół z Trójmiasta i doprowadził do remisu 1:1 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 27:28 (13:13)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Stasiak 9, Bancilon 5, Szczecina 4, Zawistowska 3, Sabała 2, Zimny 2, Głowińska 1, Królikowska 1, Noga, Cebula, Koprowska, Kochaniak, Jaszczuk.
Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 10, Galińska 5, Zych 5, Matieli 3, Janiszewska 2, Tasić 2, Dorsz 1, Urbaniak, Stanulewicz, Olszowa, Kozłowska, Gutkowska, Radzikowska.

Sobotni mecz wygrała Pogoń 23:20, a o jej wygranej zadecydowała końcówka spotkania. Oba zespoły znają się jak łyse konie, więc nic dziwnego, że także drugie półfinałowe starcie było niezwykle zacięte.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwie bramki przewagi. Niespodzianką w składzie Pogoni była obecność Agaty Cebuli, która dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji kolana.

Podobnie jak w sobotnim meczu, Vistal tuż po przerwie szybko i łatwo osiągnął przewagę (prowadził 13:16), ale równie błyskawicznie ją stracił (17:16).

Sytuacja powtórzyła się w końcówce. Gdynianki miały już Pogoń na widelcu (24:27 w 56. minucie), ale szczecinianki wróciły do gry (po 27 w 58.minucie). Nie zdołały jednak już wyjść na prowadzenie. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Vistalu zdobyła Katarzyna Janiszewska.

Gdynianki kończyły mecz w osłabieniu - Aleksandra Zych usiadła na ławce kar łącznie na cztery minuty. Szansę na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki miała w ostatnich sekundach Hanna Jaszczuk, ale trafiła ze skrzydła w Weronikę Kordowiecką.

Rywalizacja przenosi się teraz do Trójmiasta. Trzeci i czwarty mecz w następny weekend. Do finału wejdzie ten zespół, który wygra trzy mecze.