Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 20:25. Rozczarowanie w hicie kolejki [zdjęcia]

W pojedynku o piłkę dwie reprezentantki Polski: Iwona Niedźwiedź z Vistalu i Małgorzata Stasiak z Pogoni Baltica. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin nadal nie może znaleźć sposobu na Vistal Gdynia. W środę przegrała z nim po raz 10. w 13. meczu od awansu z I ligi w 2011 r.
Pogoń Baltica - Vistal Gdynia

Najciekawiej zapowiadający się mecz 17. kolejki rozczarował poziomem, zwłaszcza w drugiej połowie. Do przerwy walka była zacięta, ale pod koniec pierwszej części Vistal wyszedł na trzy bramki prowadzenia.

Pogoń po wznowieniu miała sporo okazji, aby wyrównać, ale po raz kolejny w tym sezonie skuteczność okazała się największą bolączką zespołu. Nie trafiając przez 8 minut z rzędu nie można wygrać z tak mocnym rywalem. W szczecińskim zespole zabrakło zawodniczki w typie Katarzyny Duran czy Stefki Agovej, które w trudnych momentach tego i poprzedniego sezonu zdobywały bramki.

W drugiej połowie Pogoń tylko dziewięć razy trafiła do bramki. Nic nie zapowiadało takiego blamażu, bo szczeciński zespół z początku dobrze radził sobie z wysuniętą obroną Vistalu. W zespole gości Iwonę Niedźwiedź i Aleksandrę Zych w cień usunęły lepiej dysponowane Monika Kobylińska i Joanna Kozłowska. W Pogoni brakowało takich armat, pierwsza porażka u siebie stała się faktem i podium znów się oddaliło.

Dokończenie 17. kolejki w weekend. Vistal na pewno pozostanie wiceliderem, szczeciński zespół może spaść na 6. pozycję.

Pogoń w sobotę i niedzielę czeka wyjazdowy dwumecz w Challenge Cup z portugalskim JAC Alcanena.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 20:25 (11:14)
Pogoń:Płaczek, Szywierska - Cebula 6, Stasiak 4, Królikowska 4, Stachowska 2, Zimny 1, Huczko 1, Głowińska 1, Jaszczuk 1, Noga, Koprowska, Zawistowska.
Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 8, Kozłowska 6, Gutkowska 3, Kulwińska 3, Łabuda 3, Zych 1, Niedźwiedź 1, Janiszewska, Galińska, Dorsz, Pawłowska.