Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia 27:19. Mocna obrona, na chwilę zacięte strzelby

Małgorzata Stasiak w pierwszej części meczu imponowała skutecznymi rzutami z dystansu. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica pokonała Piotrcovię w meczu 6. kolejki Superligi. Tylko w pierwszej połowie rywalki nawiązały walkę.

Pogoń przez cały mecz grała bardzo dobrze w obronie. W pierwszym kwadransie rywalki zdobyły tylko dwie bramki, obie z rzutów karnych. W ofensywie szczecinianki mozolnie budowały akcje, a wykańczały je mocnymi rzutami Agata Cebula i Małgorzata Stasiak.

Po 20. minutach gospodynie prowadziły 9:4 i wydawało się, że szybko zapewnią sobie pewne zwycięstwo. Zaczęła jednak szwankować gra w ataku. Zawodniczki Pogoni marnowały kontry, zacięła się nawet strzelba skutecznej w pierwszej minutach Stasiak.

Przyjezdne do przerwy doskoczyły do Pogoni na jedną bramkę i w szczecińskiej szatni z pewnością wrzało.

Na drugą połowę gospodynie wyszły bardzo zdeterminowane. Bomby Agovej i Cebuli szybko wyprowadziły Pogoń na pięć bramek przewagi. Zespół trenera Adriana Struzika opanował sytuację. Na 10-15 minut przed końcem zwycięstwo szczecinianek było niezagrożone i na parkiecie pojawiło się kilka rzadziej grających zawodniczek jak Romana Fornalik, Justyna Szulc czy Dorota Jakubowska.

Kolejny mecz Pogoni już w najbliższą środę na wyjeździe z Vistalem Gdynia.

Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:19 (10:9)

Pogoń:Płaczek, Szywierska - Cebula 13, Agova 3, Stasiak 3, Jakubowska 2, Jaszczuk 2, Sabała 1, Stachowska 1, Królikowska 1, Fornalik 1, Huczko, Głowińska, Piontke, Szulc,

Piotrcovia: Jurkowska - Wypych 8, Plecaba 4, Pasternak 3, Szafnicka 1, Nowak 1, Olek 1, Tórz 1, Kol, Kucharska, Cieślak, Brzezowska.