Pogoń Baltica Szczecin ciągle bez wygranej u siebie

PAZ
Zawodniczki Pogoni miały fragmenty dobrej gry w obronie. Nie wystarczyło to jednak na Ruch Chorzów. Andrzej Szkocki
Nowa nawierzchnia i głośny doping na trybunach nie pomogły szczypiornistkom Pogoni w starciu z wyżej notowanym Ruchem Chorzów. Nasz zespół przegrał 21:27.

Mecz był transmitowany w Polsacie Sport, dlatego tez klub musiał zapewnić specjalną gumową nawierzchnię. Mimo transmisji telewizyjnej i deszczowej pogody w hali przy ul. Twardowskiego stawiło się dużo widzów. Na krzesełkach czekały na nich flagi i inne gadżety kibica. Doping trwał przez cały mecz i oby nie zabrakło go też w pozostałych spotkaniach.

Ruch był dla Pogoni niewygodnym rywalem już w poprzednim sezonie. Chorzowianki dwukrotnie wysoko wygrywały, nie dając większych szans naszemu zespołowi.

Równie mocno i skutecznie zaczęły sobotnie spotkanie. Szybko zrobiło się 4:1 dla rywalek i wydawało się, że znów powtórzy się scenariusz z poprzedniego sezonu.

Szczecinianki zaczęły jednak grać dobrze w obronie i odrabiać straty po kontratakach. Ten fragment gry trwał do ok. 20 minuty. Trener przyjezdnych Janusz Szymczyk wziął czas, jego podopieczne poukładały grę i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 14:9.

W drugiej części Chorzowianki mozolnie zwiększały przewagę. Co przesądziło o ich wygranej? Przede wszystkich znacznie szerszy wachlarz zagrań. Zdobywały bramki z obu skrzydeł, z koła, z rozegrania, nie popełniały prostych błędów, które w zespole Pogoni mnożyły się zwłaszcza po przerwie.

Nasz zespół zagrał przede wszystkim nieskutecznie. W drugiej połowie rozszczelnił się też mur obronny, tak pracowicie budowany w pierwszych minutach.

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"

Rekordowa cena za zaginiony obraz Matejki.