Pogoń Baltica rozgromiła Piotrcovię. Popis naszej obrotowej

Kamila Szczecina zdobyła aż dziewięć bramek dla Pogoni w meczu z Piotrcovią.
Kamila Szczecina zdobyła aż dziewięć bramek dla Pogoni w meczu z Piotrcovią. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń Baltica Szczecin znów pokazała moc. Tym razem zdmuchnęła z parkietu Piotrcovię Piotrków Trybunalski wygrywając w Azoty Arenie 34:20 i utrzymała pozycję lidera. W środę pozostałe spotkania czwartej serii spotkań.

Po weekendowych meczach Kim Rasmussen, selekcjoner reprezentacji Polski, rozesłał powołania dla zawodniczek na mecze eliminacji mistrzostw Europy 2016. Na zgrupowanie i spotkania z Finlandią oraz Słowacją otrzymało zaproszenie aż pięć piłkarek Pogoni: Małgorzata Stasiak, Aleksandra Zimny, Joanna Gadzina, Paulina Masna i Patrycja Królikowska.

W meczu z Piotrcovią głośno przypomniała o sobie Kamila Szczecina. Obrotowa Pogoni zdobyła aż dziewięć bramek, z czego aż osiem do przerwy. Od początku sezonu jest w wysokiej formie i coraz lepiej rozumie się z nowymi koleżankami.

Szczeciński zespół w czwartym z rzędu meczu u siebie tylko w pierwszych minutach pozwolił rywalkom na wyrównaną grę. Dokładne dogrania Stasiak na koło zupełnie rozmontowały defensywę gości.

Po przerwie trener Adrian Struzik wpuścił m.in. Katarzynę Sabałę i Darię Zawistowską, które ostatnio rzadziej miały okazję do występów. Obie rzuciły Piotrcovii łącznie 8 bramek.

Kolejny mecz Pogoni już w sobotę na wyjeździe z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:20 (13:7)
Pogoń: Płaczek, Kozłowska - Szczecina 9, Sabała 4, Zimny 4, Zawistowska 4, Jaszczuk 4, Masna 3, Stasiak 2, Noga, 2, Costa 1, Głowińska 1, Gadzina, Królikowska, Kochaniak, Koprowska.