Pogoń Baltica przegrywa w Elblągu. Podium oddaliło się

Daria Zawistowska z Pogoni Baltica Szczecin.
Daria Zawistowska z Pogoni Baltica Szczecin. Wolosz Sebastian
Szczecinianki przegrały wyjazdowe spotkanie ze Startem Elbląg 26:29 w trzeciej kolejce spotkań grupy mistrzowskiej.

Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich minutach. Pogoń potrafiła w 53. minucie doprowadzić do remis 23:23, a po udanej interwencji Adrianny Płaczek miały piłkę w kontrze. Pogubiła się w niej jednak Daria Zawistowska i zamiast bramki - sędziowie odgwizdali błąd kroków.

Zemściło się to po chwili, bo Sylwia Lisewska rzuciła z 9. metra, przy biernej postawie obrony, a w ataku faul popełniła Valentina Blazević. Start objął prowadzenie 25:23 i potrafił przewagę utrzymywać. W grze Pogoni zabrakło szczelnej defensywy i wyrachowania w ataku. Szczecinianki chciały za szybko i zostały skarcone. Start grał dłużej i był skuteczny.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 29:26 (15:14)
PB: Płaczek - Bancilon 6, Jaszczuk 6, Szczecina 3, Zawistowska 3, Królikowska 3, Blazevic 2, Noga 2, Zimny 1, Costa, Koprowska, Kochaniak.

Wyniki grupy mistrzowskiej: Vistal - AZS 29:26, Selgros - Zagłębie 17:19
1.Vistal Gdynia - 25- 42- 699:560
2.Zagłębie Lubin- 25- 39- 650:547
3. Start Elbląg- 25- 38- 723:615
4. Selgros Lublin- 25- 36- 719:560
5.Pogoń Baltica Szczecin- 25- 32- 642:554