Pogoń Baltica najlepsza w turnieju w Lubinie

Agata Cebula i Karolina Kochaniak świętują zwycięstwo w turnieju.
Agata Cebula i Karolina Kochaniak świętują zwycięstwo w turnieju. MKS Zagłębie Lubin SA/Paweł Andrachiewicz
Wicemistrzynie Polski wygrały wszystkie trzy mecze i triumfowały w Memoriale Henryka Kruglińskiego. Z zespołem trenuje nowa bramkarka

Pogoń zrewanżowała się Miedziowym za porażkę przed tygodniem w turnieju Baltica Summer Cup. Oba spotkania były bardzo wyrównane. W Szczecinie Zagłębie wygrało 28:27, mecz w Lubinie zakończył się zwycięstwem Pogoni 23:22. Do przerwy Miedziowe prowadziły 12:9. W 50. minucie był remis po 18, co doprowadziło do zaciętej końcówki. Kilka sekund przed końcową syreną zwycięską bramkę dla Pogoni zdobyła Agata Cebula.

W pozostałych spotkaniach lubińskiego turnieju Pogoń pokonała turecki Ankara Yenimahalle 35:29 (18:13) oraz HC Lipska 33:23 (16:16). Losy każdego ze spotkań ważyły się do samego końca. Z Turczynkami Pogoń jeszcze w 40. minucie prowadziła 26:17, ale na pięć minut przed końcem tablica wskazywała wynik 28:26.

Z Niemkami szczecinianki na kwadrans przed końcem przegrywały 22:24. Osiem sekund przed końcem wygraną Pogoni zapewniła Kamila Szczecina.

Drugie miejsce w turnieju zajął zespół z Lipska, a trzecie gospodynie.

W bramce Pogoni była sprawdzana Natalia Krupa. 19-letnia zawodniczka ostatnio występowała w Ruchu Chorzów.