Pogoń Baltica bez problemów poradziła sobie z "Góralkami"

Hanna Jaszczuk (z piłką) w sobotnim meczu wcielała się w rolę lotnej bramkarki.
Hanna Jaszczuk (z piłką) w sobotnim meczu wcielała się w rolę lotnej bramkarki. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczeciński zespół wygrał z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 31:24 w meczu rozegranym w hali przy ul. Twardowskiego.

Wprawdzie "Góralki" jeszcze w 10. minucie prowadziły 4:5, ale wobec dobrej gry Pogoni w defensywie nie mogły liczyć na więcej. Po kwadransie było już 8:5, a do przeryw 17:11.

Trener Adrian Struzik ponownie dał pograć wszystkim zawodniczkom, na dodatek wypróbował wariant gry bez bramkarki. W rolę lotnej golkiperki wcielała się Hanna Jaszczuk, która w Pogoni grała już na każdej pozycji. To taki Adam Frączczak w żeńskim wydaniu, na boisku do szczypiorniaka.

W drugiej połowie Pogoń prowadziła już nawet różnica 10 trafień. Pod koniec meczu walcząca o utrzymanie w Superlidze Olimpia-Beskid podgoniła wynik, tracąc w 56. minucie pięć bramek do rywalek, ale był to ostatni zryw zespołu gości.

Po tej kolejce szczecinianki utrzymają prowadzenie w tabeli, ale w najbliższym czasie przyjdzie im ściskać kciuki właśnie za... "Góralki". Otóż właśnie do Nowego Sącza na zaległy mecz przyjedzie MKS Selgros Lublin, czyli wicelider. Jeśli wygra w zaległym meczu z Olimpią-Beskid, to wyprzedzi Pogoń w tabeli.

Następny mecz zespołu trenera Adriana Struzik w sobotę w Chorzowie z Ruchem.

Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:24 (17:11)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 5, Noga 4, Zawistowska 4, Koprowska 4, Kochaniak 3, Zimny 3, Gadzina 3, Królikowska 2, Jaszczuk 1, Sabała 1, Głowińska 1, Szczecina, Stasiak, Masna.