Pogoń Baltica - ASC Corona 2010 Brasov 24:24. Remis, który zapowiada emocje

Kamila Szczecina zdobyła pięć bramek dla Pogoni.
Kamila Szczecina zdobyła pięć bramek dla Pogoni. Andrzej Szkocki
Szczypiornistki Pogoni Baltica przez większość meczu prowadziły z rywalkami z Rumunii, ale ostatecznie w ostatnich sekundach urwały remis. Rewanż już w niedzielę w Azoty Arenie.

"Gospodarzami" sobotniego meczu były Rumunki. To oznacza, że szczecinianki w rewanżu urządza remis, ale niższy niż w pierwszym spotkaniu.

Pogoń przez większość pojedynku prowadziła, ale ok. 53. minuty to rywalki miały bramkę zapasu.

- Trafił nam się przestój. Cóż, nie da się grać całego meczu na pełnych obrotach - przyznała skrzydłowa Joanna Gadzina.

Ale to właśnie ona była bohaterką ostatniej akcji. Rumunki miały piłkę, ale przejęła ją Aleksandra Zimny, która od razu podała do Gadziny. Skrzydłowa pomknęła na bramkę i trafiła na 24:24. Więcej goli już nie padło.

- Ręką nie zadrżała, wiedziałam co mam zrobić - śmieje się Gadzina. - Remis przed meczem brałabym w ciemno. To są jakby dwie połowy jednego spotkania. Teraz musimy zebrać siły na rewanż.

Po raz kolejny ogromny udział w osiągnięciu dobrego wyniku miała Adrianna Płaczek. Bramkarka Pogoni zaczęła mecz od obrony rzutu karnego, a później wielokrotnie ratowała swój zespół z opresji.

Rewanż już w niedzielę o godz. 15 w Azoty Arenie.

ASC Corona 2010 Brasov - Pogoń Baltica Szczecin 24:24 (13:13)
Pogoń: Płaczek, Kozłowska - Szczecina 5, Gadzina 5, Koprowska 3, Królikowska 2, Stasiak 2, Masna 2, Zimny 2, Jaszczuk 2, Głowińska 1, Sabała. Karne: 3/3. Kary: 8 min.
ASC Corona:Hosu, Mirca, Dedu - Cartas 10, Pricopi 4, Zamfir 3, Dinca 3, Chiper 2, Hotea 1, Ratiu 1, Bondar, Marcu, Neagu, Tacalie, Briscan. Karne: 4/5. Kary:8 min.
widzów: 1350.