Pogoń '04 zremisowała przy rekordowej widowni

Anna Pasztor
W trakcie sobotniego meczu hala przy ul. Szafera wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Andrzej Szkocki/archiwum
Pięć tysięcy kibiców oglądało w Azoty Arenie zakończony remisem 2:2 mecz Pogoni '04 Szczecin z Rekordem Bielsko-Biała.

Zaraz po gwizdku rozpoczynającym spotkanie gospodarze ruszyli do ataku. W 3. minucie bliski zapewnienia prowadzenia był Mateusz Jakubiak, ale skutecznie interweniował Bartłomiej Nawrat. Pogoń miała jednak rzut różny, piłka trafiła pod nogi Artura Jurczaka, który posłał ją do siatki gości.

Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło, ale to Pogoń lepiej prowadziła grę. Choć Rekord próbował odrabiać straty, grał jakby uśpiony i nie stworzył za wiele dogodnych sytuacji podbramkowych.

Drugą połowę groźną akcją rozpoczął Mateusz Gepert, strzelać próbowali też Jakubiak czy Adam Jonczyk, ale wynik się nie zmieniał. Gościom wystarczyły jednak dwie minuty i dwie akcje, by wyjść na prowadzenie 2:1. Pogoń wyrównała na cztery minuty przed końcem, ponownie skutecznie wykonując rzut różny.

W końcówce oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Pogoń '04 Szczecin - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

Bramki: Jurczak (3), Maćkiewicz (36) - Janovsky (28), Franz (30).
Pogoń: Lasik - Kubik, Jurczak, Gepert, Maćkiewicz, Jakubiak, Bugański, Jonczyk, Shamotii.